REKLAMA

Dziewięć par z gminy Gowarczów świętowało Złote Gody [wideo, zdjęcia]

W sobotę wielkie święto miało miejsce w gminie Gowarczów. Dziewięć par świętowało tam swój jubileusz Złotych Godów. 

REKLAMA

Małżeństwa celebrujące swoje długoletnie pożycie najpierw wzięły udział w uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gowarczowie, a potem wydarzenia przeniosły się Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Tam do obchodzących Złote Gody kilka słów skierował wójt gminy Stanisław Pacocha:

„Każdy jubileusz jest wyjątkowy, ale ten dzisiejszy jest szczególny. Pięćdziesiąt lat temu wypowiedzieliście symboliczne tak. Można powiedzieć, że dziś wracacie do tego i myślicie – jak to szybko zleciało. Na pewno przeżyliście chwile piękne, ale i trochę gorsze. Mam nadzieję, że tych pięknych było zdecydowanie więcej […] Chcę Wam przekazać moje najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam kolejnych jubileuszów w zdrowiu i życzę byście mieli szacunek dzieci, wnuków, prawnuków. A jeszcze raz: dużo zdrowia” – przemawiał wójt Pacocha.

REKLAMA

Pary otrzymały medale przyznane Prezydenta RP, a także upominki od samorządu. Nie zabrakło pięknych kwiatów i ogromnej ilości życzeń. O swoim jubileuszu opowiedziała nam jednak z par –„Na razie jest dobrze, mamy dwójkę dzieci, wybudowaliśmy swój własny dom. Jesteśmy zdrowi i najważniejsze by było zdrowie. Jesteśmy na wypracowanych emeryturach. Poznaliśmy się w latach 70-tych. Jesteśmy oboje z Rudy Białaczowskiej i cały czas mieszkamy w Rudzie Białaczowskiej” – mówili Bożena i Tadeusz Felińscy.

Podczas pięknej uroczystości nie zabrakło smakowitego tortu, mnóstwa życzeń, pysznego szampana i gromkiego „sto lat”. Dla wszystkich zaśpiewali wokaliści związani z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie.

Lista świętujących par: Ewa i Stanisław Dajerowie, Bożena i Tadeusz Felińscy, Maria i Kazimierz Gołosowie, Elżbieta i Tadeusz Grzegorczykowie, Teresa i Jan Jabłońscy, Genowefa i Jan Kośniccy, Marianna i Zygmunt Kowalscy, Danuta i Stanisław Raczyńscy, Danuta i Bogdan Szarfowie.

Do wielu życzeń dołącza się także nasza redakcja!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *