REKLAMA

Dziewięciolatka będzie reprezentować powiat na wojewódzkim festiwalu [zdjęcia]

Dziewięcioletnia Maja Opara ze Szkoły Podstawowej w Kłucku będzie reprezentować powiat konecki na wojewódzkim finale Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2019 „Zdrowe Nutki”. Eliminacje powiatowe odbyły się w czwartek 24 października w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA


Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Higieniczne oddział w Kielcach, Stacje w Sanitarno-Epidemiologiczne w Kielcach i Końskich.
Wykonawcy mieli zaprezentować piosenki, w których porusza się tematy zdrowego stylu życia, odżywiania i aktywności fizycznej. O tym poinformował na początku prowadzący konkurs Marcin Szyposzyński. Zgodnie z regulaminem zaproszono uczniów z klas szkół podstawowych I-IV.
O miano zwycięzcy walczyli: Zespół „Wesołe Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Królewcu (Radosław Nowacki, Maja Wychowaniec, Małgosia Lachowska, Lena Bąk, Wiktoria Opala, Ala Górecka, Kasia Mikołajczak, Zosia Wojcieszek i Tosia Kaczmarczyk) oraz solistka ze Szkoły Podstawowej w Kłucku pod opieką Wiesławy Bąk. Grupa pod opieką Agnieszki Nowackiej i Lidii Pakuły wykonała piosenkę z tekstem pani Agnieszki pod tytułem „Żyj zdrowo”, natomiast wokalistka z Kłucka zaśpiewała piosenkę „SOS” z własnym tekstem.

Występy oceniało jury w składzie: Jan Bukład, Anna Wojtasińska i Iwona Bednarczyk-Musiał. Do reprezentowania naszego powiatu wybrano dziewięcioletnią Maję Oparę. Dziewczynka otrzymała dyplom oraz sprzęt sportowy.

REKLAMA

Konkurs w Kielcach odbędzie się 29 października.

Zdjęcia (Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *