REKLAMA

Egipt na zajęciach ceramicznych. To część aktywizującego projektu [wideo, zdjęcia]

Od poniedziałku 21 czerwca do piątku 25 czerwca warsztatami ceramicznymi Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, które prowadzi Paweł Stasiński zawładnęła Kultura Egiptu. Są więc gliniane sfinksy, piramidy, ozdoby z hieroglifami, czy egipskie niewolnice. To dzieła uczestników warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „Active Citizens”. Przypomnijmy, że w ramach tych działań wcześniej w Końskich zorganizowano lekcje instruktażowe z tworzenia lasu w szkle (o tym TUTAJ). 

REKLAMA

W sumie w egipskich warsztatach ceramicznych udział bierze kilkadziesiąt osób, powstaje ogromna ilość prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie w wakacje. Organizatorem działań i nauczycielem jest Paweł Stasiński – niegdyś prowadzący zajęcia ceramiczne w Klubie KAESEMEK, a obecnie pracujący w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich.

Uczestnicy na pierwszych spotkaniach rzeźbią i lepią, uczą się podstaw. Stworzone dzieła są wypalane w specjalnym piecu, tak by na kolejnych zajęciach, które zaplanowano na początek lipca, mieszkańcy naszego miasta mogli je malować, zdobić i szkliwić. Tytuł warsztatów to Kultura Egipska i nawiązuje on do obiektów znajdujących się w Parku Miejskim w Końskich – oranżerii oraz świątyni egipskiej. Ciekawostką są dzieła Wojtka Koczaja – stworzył on podczas zajęć miniaturę koneckiej Oranżerii Egipskiej oraz Altany Parkowej w skali 1:220, a uzupełnić mają ją także piramida i sfinks w tej samej skali.

REKLAMA

Wszystkie prace mają coś w sobie i trzeba przyznać, że zapowiadana na wakacje wystawa będzie bardzo interesująca.

Przypomnijmy, że „egipska ceramika” mogła zagościć w Końskich dzięki realizacji projektu „Active Citizens”. To działania realizowane w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Fundacją British Council oraz Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *