REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty 2024: Matematyka [wideosonda]

W środę ósmoklasiści zmagali się na egzaminie kończącym ich naukę w szkołach podstawowych z matematyką. Jak im poszło? Jakie były rozwiązania zadań? Według naszych rozmówców egzamin był dosyć trudny. O tym w naszym materiale wideo.

REKLAMA

Egzamin z „Królowej Nauk” rozpoczął się o godzinie 9:00, a młodzież miała na napisanie go 100 minut. Po zakończeniu przepytywaliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z tego co znalazło się w teście, a także z ich odpowiedzi. Większość twierdziła, że egzamin nie należał do najłatwiejszych. W pamięci piszącym utkwiły szczególnie dwa zadania – jedno dotyczyło sprzedaży truskawek, a drugie obliczenia wysokości wieży.  Zobaczcie naszą WIDEOSONDĘ.

REKLAMA

W powiecie koneckim do egzaminu ósmoklasisty w 2024 roku podchodzi łącznie 325 uczniów w szkołach publicznych, a oprócz tego jeszcze grupa uczniów w szkołach niepublicznych. W gminie Końskie powinno to być 158 osób, jednak z racji wygranych konkursów lub problemów zdrowotnych, udział w sprawdzianie weźmie 146 uczniów. W gminie Stąporków do maratonu, sprawdzającego podstawową wiedzę szkolną, podchodzi 46 osób. W gminach Smyków oraz Radoszyce liczba egzaminowanych wyniesie kolejno 38 i 37. Nieco mniej, bo 21 osób, podchodzi w gminie Słupia Konecka. Następną lokatę ilościową zalicza gmina Fałków z 19 uczniami. Gmina Gowarczów to 15 osób, a gmina Ruda Maleniecka 3.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *