REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty 2024: Młodzież zmierzyła się z językiem polskim [wideo]

We wtorek 14 maja, rozpoczął się maraton egzaminacyjny dla ósmoklasistów z całej Polski, w tym także z terenu powiatu koneckiego. Około 325 uczniów z Konecczyzny podejdzie do ostatnich sprawdzianów w szkole podstawowej. Na początek młodzież zmierzyła się z językiem polskim. W kraju egzaminowanych będzie łącznie 214,5 tysiąca osób.

REKLAMA

Zmagania ósmoklasistów rozpoczynają się każdego dnia o godzinie 9:00. Dokładnie dwie godziny uczniowie otrzymali na wypełnienie wtorkowego arkusza z języka polskiego. Na ostatniej karcie z zadaniami znalazło się polecenie napisania pracy pisemnej w formie rozprawki lub opowiadania.

REKLAMA

W powiecie koneckim do egzaminu ósmoklasisty w 2024 roku podchodzi łącznie 325 uczniów w szkołach publicznych, a oprócz tego jeszcze grupa uczniów w szkołach niepublicznych. W gminie Końskie powinno to być 158 osób, jednak z racji wygranych konkursów lub problemów zdrowotnych, udział w sprawdzianie weźmie 146 uczniów. W gminie Stąporków do maratonu, sprawdzającego podstawową wiedzę szkolną, podchodzi 46 osób. W gminach Smyków oraz Radoszyce liczba egzaminowanych wyniesie kolejno 38 i 37. Nieco mniej, bo 21 osób, podchodzi w gminie Słupia Konecka. Następną lokatę ilościową zalicza gmina Fałków z 19 uczniami. Gmina Gowarczów to 15 osób, a gmina Ruda Maleniecka 3.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *