REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty: język polski. Opinie i komentarze [wideo]

Około 347 tysięcy ósmoklasistów w całej Polsce, a w tym 690 w powiecie koneckim we wtorek rozpoczęło egzaminy. Dziś mierzyli się oni z językiem polskim, a my pytaliśmy jak im poszło. Oczywiście najwięcej emocji wzbudził temat ostatniego, pisemnego zadania – tym razem uczniowie mogli wybrać jeden z dwóch tematów: napisać opowiadanie lub przemowę. 

REKLAMA

„Egzamin był dla mnie dosyć łatwy. Z pracy pisemnej do wyboru było przemówienie o tym jak przeczytanie książek może na nas wpłynąć – czy jest dobre, czy złe oraz do wyboru było napisanie opowiadania. Ja wybrałem przemówienie i oparłem się o takie lektury jak ‚Latarnik’ i ‚Mały Książę’. Z pozostałych zadań raczej nic mi nie sprawiło dużej trudności” – mówi Paweł ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli, który z egzaminu w swoim wykonaniu był bardzo zadowolony.

„Trochę stresu było, ale raczej dobrze poszło. Nie było jakoś bardzo trudno. Dużo było lektury ‚Quo Vadis’, ‚Latarnik’, ‚Mały Książę’. Ja wybrałam opowiadanie o tym jaką ważną lekcję dał nam wybrany bohater literacki. Myślę, że na 50-60% ten egzamin napisałam” – relacjonowała Marta ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

Egzaminy odbywały się w nowych normach sanitarnych: uczniowie musieli siedzieć w odpowiednich odstępach od siebie, a maski zasłaniające usta i nos mogli zdjąć dopiero kiedy zajęli miejsce przy biurku. Na napisanie testu z języka polskiego mieli 120 minut. Absolwenci podstawówek wyniki poznają do końca lipca. W powiecie koneckim do sprawdzianu przystąpiło 690 uczniów – najwięcej w gminie Końskie – 292, a najmniej w gminie Ruda Maleniecka – 21. W środę młodzież będzie zmagać się z matematyką, w czwartek z językiem obcym nowożytnym.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *