REKLAMA

Egzaminy przełożone. Będzie obowiązek zakrywania ust i nosa. Inne restrykcje podtrzymano

Na kolejnej konferencji przedstawiciele polskiego rządu poinformowali o podtrzymaniu dotychczasowych restrykcji związanych z epidemią. Przekazano także dwa bardzo ważne komunikaty: egzaminy ósmoklasisty, maturalne i zawodowe zostają przełożone, a od przyszłego czwartku (16 kwietnia) w Polsce będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. 

REKLAMA

Do 19 kwietnia przedłużone zostają obostrzenia  dot. zamknięcia galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i punktów usług. Dotyczy to także limitu osób w sklepach spożywczych (3 osoby na jedną kasę, godziny dla seniorów) i kościołach.  Również do 19 kwietnia przedłużone zostają restrykcje dotyczące zakazu przemieszczania się poza ważnymi życiowymi celami, także obostrzenia dotyczące grupowania się większej liczby osób niż 2, zachowywania odstępów 2 metrów od innej osoby. 

REKLAMA

Do 26 kwietnia dalej wstrzymany zostaje ruch lotniczy, pozostają kontrole na granicach, do tej daty podtrzymana zostaje kwarantanna domowa dla wszystkich powracających z zagranicy i tych, którzy mieli kontakt z chorymi. Do 26 kwietnia zamknięte pozostaną szkoły.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski ogłosił, że przełożone zostają terminy egzaminów: ósmoklasisty, maturalne, zawodowe. Odbędą się one najwcześniej w czerwcu, a dokładny termin zostanie podany przynajmniej na 3 tygodnie przed egzaminem. 

Ostatnia bardzo ważna ogłoszona przez rząd zmiana – od czwartku 16 kwietnia w Polsce obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych – zakrywać można je maseczkami, ale i szalikami czy chustami. 

REKLAMA

3 thoughts on “Egzaminy przełożone. Będzie obowiązek zakrywania ust i nosa. Inne restrykcje podtrzymano

  1. Czyli brak możliwości wylegitymowania kogokolwiek. Nakaz zakrywania ust i nosa, to nakaz i żaden Milicjant nie ma mnie prawa poprosić o ich osłonięcie ! To jest cyrk i tyle.

  2. Zakrywanie twarzy maseczkami – tak jak najbardziej, ale restrykcje w przemieszczaniu się to kompletna bzdura – rząd ma ludzi za idiotów i wprowadza ograniczenia niezgodne z prawem.

  3. A jak kaczor że swoim stadem składał wieńce pod pomnikiem ofiar katastrofy to miał w poważaniu nakazy i zakazy a ludzi w hu.. robią a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *