REKLAMA

Eko tydzień bez zabawek w przedszkolu Bajkowa Kraina [wideo, zdjęcia]

W XXI wieku szczególnie ważne jest uczenie najmłodszych proekologicznych postaw. Wzorem takiego zachowania może być ekologiczny tydzień, który ostatnio zorganizowano w przedszkolu „Bajkowa Kraina” w Końskich. Dzieci przez cały tydzień funkcjonowały bez tradycyjnie rozumianych zabawek, a na jego zakończenie wzięły udział w specjalnym ekologicznym balu. 

REKLAMA

„Dzisiejszym balem ekologicznym kończymy tydzień zabawy bez zabawek, który został zorganizowany w naszym przedszkolu w ramach autorskiego programu <<Mały Przyrodnik>> […] Tradycyjne zabawki zastąpiliśmy w tym tygodniu ekozabawkami zrobionymi, wytworzonymi przez dzieci z materiałów i surowców wtórnych. Wśród tych zabawek są rakiety, samochody, lalki szmaciane. Mamy też piękne iglo, ale nie zdołaliśmy go tu przynieść, które dzieci stworzyły z plastykowych butelek. Chcieliśmy pobudzić wyobraźnię dzieci, chcieliśmy dać im możliwość stworzenia tego co sobie wymyślą, rozwijać sprawności manualne dzieci, pobudzać ich do kreatywności i dać im szansę do rozwoju i stworzenia tego co sobie wymyśliły. Dzieci bardzo chętnie brały udział w tym projekcie, bawiły się swoimi zabawkami. […] Chciałam podziękować rodzicom za to, że pomogli nam w zbieraniu wszystkich surowców wtórnych z których dzieci stworzyły zabawki, jak również stroje, które przy pomocy rodziców zostały wykreowane dla naszych dzieciaków” – opowiadała nam Anna Wrona, dyrektor przedszkola „Bajkowa Kraina”

REKLAMA

Przede wszystkim jednak po twarzach dzieciaków było widać, że akcja ekologiczna jak najbardziej im się podobała, a same w ogóle nie tęsknią za tradycyjnymi, nowoczesnymi zabawkami. Finał eko tygodnia rozpoczął pokaz mody podczas którego podziwiać mogliśmy kreacje w zdecydowanej większości wytworzone z surowców wtórnych.

W części imprezy wzięły udział także dzieci z sąsiadującej z przedszkolem Prywatnej Szkoły Podstawowej. Rywalizowały one z przedszkolakami w konkursie segregowania śmieci. Na zakończenie ekologicznego tygodnia odbył się wielki bal!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *