REKLAMA

EKO Wakacje w Gowarczowie [zdjęcia]

EKO Wakacje w Gowarczowie są już na półmetku. W Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej zakończyły się dwa pierwsze tygodnie letniej akcji „EKO WAKACJE z CKiAL”. Efekty zajęć będą prezentowane na Festynie Rodzinnym. 

REKLAMA

W programie znalazły się m.in. zajęcia plastyczne, w tym zdobienie ceramicznych kubeczków, tworzenie mody ekologicznej oraz instrumentów perkusyjnych z surowców wtórnych, zajęcia muzyczno-artystyczne z wykorzystaniem własnych instrumentów, wspólne śpiewanie, czytanie na trawie z mini zadaniami aktorskimi, zajęcia ruchowe w plenerze czy tworzenie układu tanecznego.

Młodzi ekolodzy złożyli wizytę wójtowi Stanisławowi Pacosze, podczas której rozpoczęli obrady „Młodej Eko Rady”. Główne tematy spotkania skupiły się na ochronie zwierząt oraz utrzymaniu porządku w lasach. Uczestnicy miło spędzili też czas z leśnikiem z Nadleśnictwa Barycz, który poprowadził edukację leśną w terenie.

REKLAMA

Każdy z tygodni zwieńczony jest pieszą wycieczką – w pierwszym tygodniu dzieci przemaszerowały do „Stajni Zaleście”w Skrzyszowie na konną przejażdżkę oraz poszerzenie wiedzy o koniach, a w drugim na plac do Miłakowa na wspólną zabawę i biwakowanie przy ognisku. W program zajęć wplatane są zajęcia i pogadanki poszerzające wiedzę o otaczającym nas środowisku oraz promujące ekologiczne zachowania.

Kolejne dwa tygodnie zajęć przewidują równie bogaty program, a efekty będą prezentowane podczas Festynu Rodzinnego, który odbędzie się 15 sierpnia w Gowarczowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *