REKLAMA

Ekologiczna akcja dla dzieci i dorosłych

Jutro do Miejsko–Gminnego Domu Kultury w Końskich przyjadą przedstawiciele Fundacji „Zatrzymać czas”, którzy prowadzić będą ekologiczną akcję „Stop Smog”. Będzie teatrzyk, warsztaty, konkursy dla dzieci oraz prelekcja dla dorosłych.

REKLAMA

Fundacja „Zatrzymać czas” do połowy maja prowadzi w województwie świętokrzyskim kampanię informacyjno-edukacyjną dotyczącą ochrony powietrza atmosferycznego „Świętokrzyskie dla ciebie”. Końskie również znalazły się na mapie tej kampanii.

REKLAMA

„Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do „Egipcjanki”. W godzinach 10.00–14.00 w naszych wnętrzach królować będzie ekologia. Oczywiście udział w akcji jest bezpłatny” – mówi dyrektor MGDK w Końskich Piotr Salata.

Środowe spotkanie rozpocznie się go o godzinie 10.00 spektaklem teatralnym dla dzieci pod tytułem „Rajska wyspa”. Najmłodsi otrzymają dużą dawkę informacji związanych z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniami środowiska. O godzinie 11.00 rozpoczną się warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci „Ochrona powietrza”, a także konkurs dla dzieci i młodzieży „Koło fortuny”. Wtedy też czynne będą stoiska informacyjno-edukacyjne, gdzie dzieciaki mogą grać w gry, pobierać aplikacje, malować plakaty.

„Dorosłych zapraszamy o godzinie 12.00 na prelekcję „Jak rozwiązać problem niskiej emisji w Polsce. O smogu i innych zagrożeniach”. O tym, czym jest smog, jak wpływa na środowisko i zdrowie ludzi, jak się przed nim chronić? Na te między innymi pytania odpowiadać będzie Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego” – opowiada dyrektor Piotr Salata.

Wydarzenie jest współorganizowane z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Kielcach. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *