REKLAMA

Ekologiczne działania w Szkole Podstawowej w Fałkowie

Od września do maja 2020 r. Szkoła Podstawowa w Fałkowie realizowała zadania Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla szkół „Działaj z impetem”. 

REKLAMA


W ramach programu szkoła wzięła udział w konkursie „Eko-kącik z impetem”. Celem konkursu była edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu. Zadaniem uczniów oraz koordynatora było przygotowanie Eko-kącika, zachęcającego do segregacji butelek PET w oparciu o comiesięczne wskazówki edukacyjne, umieszczane na stronie internetowej. Zdjęcie pracy wysłano na stronę internetową organizatora: www.dzialajzimpetem.pl. Internauci głosowali od 2 marca do 2 kwietnia. Szkoła z Fałkowa zdobyła II miejsce. W konkursie brało udział około 100 szkół z całej Polski.

Od listopada szkoła bierze również udział w IX Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY, który jest realizowany w ramach kampanii WŁĄCZ EKO WYOBRAŹNIĘ. Projekt ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów. Uczniowie zbierają zużyte baterie, telefony komórkowe i akumulatory. „Do tej pory udało nam się zebrać 97 kg baterii oraz 12 kg telefonów komórkowych” – mówi koordynatorka programu w szkole w Fałkowie Iwona Błońska i dodaje: „Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom, dzieciom i przyjaciołom za to, że angażowali się w programy i konkursy przez cały rok szkolny, tym samym przyczyniając się do wdrożenia nawyków segregowania odpadów i dbałości o nasze środowisko”.

REKLAMA

Ze względu na okres panującej epidemii, podsumowanie programu odbędzie się jesienią 2020 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *