REKLAMA

WIDEO: Studniówka 2020 ZSP 3 w Końskich

Sezon studniówkowy 2020 rozpoczął bal Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich. W sobotni wieczór w Astorii społeczność „Ekonomika” zorganizowała bal na około 150 osób. Gościem specjalnym wydarzenia był starosta konecki Grzegorz Piec. 

REKLAMA

 Studniówkę „Ekonomika” rozpoczęto od przemówień rodziców – w ich imieniu głos zabrała Barbara Kołodziejczyk, a towarzyszył jej Jarosław Kowalczyk –„My rodzice z dumą patrzymy na nasze dzieci, które stały się dorosłymi, wspaniałymi ludźmi. Dostojni, odświętni, przejęci czekają na rozpoczęcie balu studniówkowego. Pamiętamy kiedy niespełna cztery lata temu przekraczali po raz pierwszy próg szkoły średniej obok nadziei towarzyszyło im mnóstwo pytań. Jednak szybko przekonali się, że zostali otoczeni zrozumieniem i życzliwością – zarówno ze strony dyrekcji, jak i profesorów” – mówiła do zgromadzonych przedstawicielka rodziców.

Wielu rodziców przybyło na początek balu by zobaczyć swoje pociechy już nie jako dzieci, ale jako przystojnych mężczyzn i piękne kobiety. Po rodzicach przemawiali uczniowie – Agata Mijas i Bartek Pakuła: „Tradycją stało się, że na sto dni przed egzaminem maturalnym urządzane są bale studniówkowe. My również pragniemy przeżyć te wyjątkowe chwile […] Szanowna dyrekcjo, kochani rodzice, drodzy profesorowie obiecujemy, że dobrze zapamiętamy Wasze rady. Jesteśmy wdzięczni za okazałą nam pomoc, życzliwość i serce. Dzisiejsza noc przypomina nam, że za sto dni matura. W życiu zdawać będziemy jeszcze wiele egzaminów, ale dzięki Wam drodzy profesorowie i rodzice wiemy jak pokonywać przeszkody by dobrze i rozumnie żyć” – przemawiali prowadzący.

REKLAMA

Najlepsze życzenia uczniom przekazywali także dyrektor szkoły Beata Fidor oraz gość specjalny balu – starosta konecki Grzegorz Piec, który na studniówkę przybył ze swoją małżonką Wiolettą.

„Drodzy maturzyści, bohaterowie dzisiejszego wieczoru. Przed Wami bal studniówkowy, który na pewno pozostanie Wam długo w pamięci. Korzystając z dzisiejszej chwili: bawcie się dobrze, ale odpowiedzialnie. Czas nieubłaganie płynie i stawia na Waszej drodze zadania do wykonania. Te zadania to egzaminy szkolne i życiowe, które musicie pokonać. Nie mogę Wam obiecać, że będą łatwe, ale pamiętajcie – nie ma rzeczy niemożliwych, a o marzenia i realizację celów życiowych trzeba walczyć” – przemawiała dyrektor Beata Fidor.

„Dla mnie to jest pierwszy występ jako starosty koneckiego na studniówce. Dziękuję bardzo za zaproszenie. Moi drodzy macie piękny bal. Bawcie się dzisiaj, cieszcie się, radujcie się, bo zostanie ten bal w Waszej pamięci do końca życia. To jeden z pierwszych Waszych bali, a na pewno nie ostatni. Pamiętajcie, że za przysłowiowe sto dni będziecie zdawać bardzo ważny egzamin. To jednak jest tylko etap, to nie jest nic strasznego. Tak jak powiedziała p. dyrektor – warto się do tego przygotować. Ci którzy już się przygotowywali to obiecajcie sobie, że od poniedziałku będziecie szlifować formę, a Ci którzy się nie zabrali niech zaczną trenować. Na pewno wszystko Wam się uda, powodzenia, szampańskiej zabawy i wszystkiego najlepszego byście takie uśmiechnięte twarze mieli jak będą wyniki matur”  – życzył wszystkim starosta konecki Grzegorz Piec.

W części oficjalnej nie mogło zabraknąć kwiatów i podziękowań. Uczniowie złożyli na ręce dyrekcji  i starosty piękne bukiety. Podobne kompozycje otrzymali także wychowawcy klas maturalnych – Anna Sorn-Wodecka, Aleksandra Elster, Piotr Muszczyński i Agnieszka Lipska. Nauczyciele byli niezwykle wzruszeni, ale to uczucie towarzyszyło też uczniom. Wielu z nich zapewniało, że lata spędzone w Ekonomiku wspominać będą tylko dobrze  -„Myślę, że większość wspomnień będzie bardzo pozytywnych. Na ten moment bardzo dobrze wspominam te cztery lata szkoły i jestem zadowolony. […]  Życzę wszystkim zdanej matury, zdania szkoły, życzę sobie i wszystkim znajomym byśmy na przykład nie stracili kontaktu po szkole i by wszystko wszystkim się ułożyło. A na tę noc? Życzę sobie dobrej zabawy” – opowiadał nam Karol Dębski z klasy IV Technik Informatyk.

Tylko dobrze o uczniach myśli również grono pedagogiczne szkoły. Dla placówki podobnie jak dla wszystkich szkół średnich minione dwanaście miesięcy było czasem sporych zawirowań –„Od 1 września jesteśmy Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich. Nie ukrywam, że kosztowało to mnie i moje grono pedagogiczne dużo pracy by można było ten podwójny nabór przyjąć do szkoły i zapewnić mu odpowiednie warunki i odpowiednią długość lekcji. To się udało. Bohaterami uroczystości są uczniowie czterech klas: jest i ekonomista, handlowiec, gastronomik, hotelarz. Bawi się tutaj około 70 uczniów z partnerami. […] Bardzo dużo pracy kosztuje ich ukończenie technikum, ponieważ muszą się zmierzyć nie tylko z egzaminami maturalnymi, ale i zawodowymi. Wczoraj zdawali egzaminy zawodowe, a dzisiaj się bawią na balu studniówkowym. Osiągają bardzo dobre wyniki na tych egzaminach zawodowych i życzę im takich samych wyników na egzaminie maturalnym, wierzę, że to osiągną i życzę im wszystkiego najlepszego” – tłumaczy i życzy Beata Fidor, dyrektor ZSP 3 w Końskich.

Po kwiatach i życzeniach przyszedł czas na poloneza. Komendę do tańca dała dyrektor szkoły Beata Fidor. Ona też wspólnie z nauczycielem historii Piotrem Muszczyńskim poprowadziła młodzież tworząc pierwszą parę. W „Ekonomiku” tradycyjnego poloneza zatańczyli wszyscy uczniowie w dwóch turach. Za przygotowanie młodzieży do tego momentu balu odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego Rafał Kularski i Grzegorz Stępień.

Polonez oraz tradycyjny toast szampanem zakończył część oficjalną tego balu maturalnego. Studniówka „Ekonomika” 2020 to bal, w którym udział wzięło 67 maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi, a także nauczyciele oraz rodzice. W sumie na parkiecie Astorii bawiło się ponad 150 osób. Przez całą noc wszystkich zabawiał zespół Michała Augustyniaka – Prestige Band. W przerwach zaś delektowano się pysznym jedzeniem serwowanym przez obsługę sali.

Poniżej znajdziecie skrót wideo z tego balu oraz bogatą fotorelację: 

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *