REKLAMA

Ekonomik do remontu. Przejdzie wielką termomodernizację? [wideo, zdjęcia]

W najbliższych miesiącach prawdopodobnie dojdzie do kompleksowego remontu budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich. Popularny „Ekonomik” ma przejść gruntowną termomodernizację. 

REKLAMA

Takie informacje ujawnił będąc w naszym studiu członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa –„Będziemy robić termomodernizację Ekonomika. Ogłoszony jest już nabór, w ramach którego jest możliwość otrzymania 70% dofinansowania ze środków rządowych. Dzisiaj rozmawialiśmy z zarządem i będziemy chcieli zrobić termomodernizację tej szkoły, ocieplić ją z zewnątrz, wymienić instalację CO, stolarkę okienną, drzwiową, wymienić dach i dostosować poddasze tak by było użytkowe oraz jeszcze będzie fotowoltaika” – mówił Staciwa.

REKLAMA

W poprzednich latach kompleksowe termomodernizacje przeszły: II Liceum Ogólnokształcące w Końskich oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1, czyli tak zwany „Mechanik”. Częściowy remont wykonano w I Liceum Ogólnokształcącym. Tym razem powiat konecki chce doinwestować „Ekonomik” z uwagi na dużą liczbę uczniów, która wybiera tę placówkę. W najbliższych tygodniach zarząd powiatu złoży aplikację o wspominane dofinansowanie. Wyniki naboru mają być znane jesienią, a więc wtedy też się okaże czy ostatecznie do wielkiego remontu ZSP 3 dojdzie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *