REKLAMA

Ekonomik na Peloponezie w ramach Programu Erasmus + [zdjęcia]

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich od lat odwiedza różne kraje między innymi w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+. Teraz uczniowie podczas wymiany kulturowej zwiedzali Grecję i jej zabytki, oczywiście przede wszystkim realizując program stażowy. 

REKLAMA

Źródło: ZSP nr 3 w Końskich

Dwa tygodnie spędzili na Peloponezie uczestnicy wyjazdu zorganizowanego przez konecki Ekonomik dzięki realizacji projektu „Polsko-Greckie wyzwanie kulturowe” z programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Młodzież pod opieką nauczycielek Iwony Krzaczyńskiej i Anny Sorn-Wodeckiej zwiedziły Ateny, Kanał Koryncki, miasto Nafplio oraz miejscowość Tolo. Uczestnicy spotkali się z uczniami ze szkoły „Theoritiko”, z którymi się integrowali i od których uczyli się podstaw języka greckiego.

REKLAMA

W wolnym czasie konecka młodzież zwiedzała wiele znanych zabytków lub odpoczywała na plaży. Ważnymi elementami było zobaczenie między innymi znanego z utworu Juliusza Słowackiego Grobu Agamemnona, czyli Skarbca Atreusza. Uczniowie podziwiali też wykopaliska odkryte w Mykenach.

Źródło: ZSP nr 3 w Końskich

W drugim tygodniu wyjazdu uczestnicy wraz z wychowawcami wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których, pod okiem szefowej kuchni, uczyli się przygotowywać tradycyjne greckie potrawy, takie jak tzatziki, grecką sałatkę czy kawę frappe.

W trakcie wyjazdu młodzież podziwiała między innymi architekturę grecką czy spacerowała po Porcie Plea Epidavros w zatoce Vlassis, która słynie ze starożytnego miasta zatopionego w niej wskutek wybuchu wulkanu na półwyspie Methana.

Zwieńczeniem pobytu w Grecji było ponowne odwiedzenie szkoły „Theoritiko” w Nafplio w celu podzielenia się wrażeniami z wyjazdu oraz wręczenia podarków dla greckich rówieśników.

Zdjęcia (ZSP nr 3 w Końskich):

REKLAMA

One thought on “Ekonomik na Peloponezie w ramach Programu Erasmus + [zdjęcia]

  1. As pisze:

    Porodówka lubi to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *