REKLAMA

Elektryczne radiowozy wyjadą na drogi. Także na Konecczyźnie [zdjęcia]

Dziewięć nowych radiowozów marki Kia Niro zostało przekazanych do użytku świętokrzyskim policjantom, w tym także funkcjonariuszom z powiatu koneckiego. Wszystkie posiadają napęd elektryczny. Łączna wartość zakupu wynosi ponad 1,5 miliona złotych z czego 612 tysięcy zostało współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Nowoczesny design i w pełni elektryczny napęd wyróżniają nowe radiowozy. Warto przypomnieć, że od pewnego czasu „elektryki” służą już policjantom w wybranych jednostkach – są to Nissany Leaf. KIA Niro to zupełnie nowy pojazd, który zagości w roli radiowozu świętokrzyskiej Policji. Moc na poziomie 204 koni mechanicznych, zasięg wynoszący 450 km i wyposażenie sprawiają, że samochody te są niezwykle sprawnym środkiem transportu, szczególnie w ruchu miejskim. Na pokładzie znajdują się nowoczesne systemy bezpieczeństwa, kamery wspomagające parkowanie. Pojazdy zapewniają wysoki poziom komfortu.

REKLAMA

Nowe „elektryki” trafią do komend powiatowych w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Końskich, Sandomierzu, Skarżysku, Włoszczowy oraz do komendy miasta i wojewódzkiej w Kielcach.

Łączna wartość zakupu to 1 547 586 złotych. Współfinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach stanowi 612 000 złotych. Wraz z pojazdami zakupione zostały stacje  ładowania o wartości 34 095, gdzie 18 000 złotych pochodzi ze wspomnianego dofinansowania.

REKLAMA

Zdjęcia (KWP Kielce):

REKLAMA

One thought on “Elektryczne radiowozy wyjadą na drogi. Także na Konecczyźnie [zdjęcia]

  1. tino pisze:

    Policja powinna mięć środki, ale tak jak i urzędnicy nie powinni razić społeczeństwa rozrzutnością. Dla tak niskiego dochodu na głowę mieszkańca Koneczczyzny to powinni dostać co najwyżej nowe Corsy trzycylindrowe w podstawowym wyposażeniu z silnikami litrowymi. Ale władza lubi rozrzutność w końcu to nie ich prywatne pieniądze tylko z naszych podatków. A później policja zamiast prewencji będzie lepiła mandaty za cokolwiek, bo w końcu trzeba się wykazać wpływami z mandatów do budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *