Europejski sukces Koneckiej Sekcji Karate Kyokushin! [zdjęcia]

W dniach 19 i 20 maja w Łańcucie odbyły się II Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin federacji WKB. Z Koneckiej Sekcji Karate wystartowały dwie najbardziej doświadczone zawodniczki, Alicja Kośka oraz Wiktoria Czyżewska. Dziewczyny wróciły do domu z medalami!

Na zdjęciu od lewej: Marcin Kij, Alicja Kośka, Wiktoria Czyżewska i Beata Kij.

Mistrzostwa zorganizowane były przez Sensei Dariusz Burdę i Leżajski Klub Karate Kyokushin. Wzięło w nich udział aż 557 zawodników z 18 krajów. Były to reprezentacje: Polski, Niemiec, Ukrainy, Rumunii, Hiszpanii, Francji, Białorusi, Łotwy, Rosji, Węgier, Słowacji, Grecji, Armenii, Austrii. Pojawili się również zawodnicy z kontynentu azjatyckiego, w tym z Izraela, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Libanu a nawet kilkoro zawodników z Ameryki Południowej, dokładnie z Chile.

W turnieju wziął udział prezydent światowej organizacji World Karate Budokai Hanshi Pedro Roiz z Hiszpanii, a także jeden z niewielu zawodników, któremu udało się przejść najtwardszy sprawdzian karate – 100 kumite men Shihan Daniel Sanchez, a także Shihan Alejandro Valdivia z Chile, który jest organizatorem Pucharu Świata w przyszłym roku, na który zaproszenie dostały również zawodniczki z koneckiej sekcji.

Alicja Kośka startowała w kategorii junior 16-17 (pow. 60kg). Stoczyła 3 walki. Pierwszą z reprezentantką Grecji Paraskevi Grinia. Tę walkę wygrała przez czasem (IPPON). Drugą walkę stoczyła z reprezentantką Wegier Natalia Nagy. W tej walce Alicji również udało się zdobyć przewagę nad oponentką – zdobyła punt (wazari). W ten sposób dostała się do walki finałowej. W finale spotkała się z zawodniczką z Polski Marią Taras. To bardzo dobra i utytułowana zawodniczka z Tarnobrzega. To wicemistrzyni Europy z ubiegłego roku. Tu niestety zabrakło szczęścia. Na początku walka była bardzo wyrównana, niestety później przeciwniczce udało się trafić Alicję w głowę. Tym samym nasza zawodniczka zdobyła srebrny medal.

Wiktoria Czyżewska wywalczyła brązowy medal w kat. Junior 14-15 lat (-55kg). Stoczyła dwie walki. Pierwszą z reprezentantką Ukrainy Arina Zhyrova. Po rundzie podstawowej sędziowie pokazali remis i zarządzili dogrywkę. Niestety w dogrywce Ukraince udało się 2 dwa razy trafić Wiktorię w głowę, przez co przegrała tę walkę. W walce o trzecie miejsce Wiktoria spotkała się z Polką Zuzanną Dąbrowską. Duża przewaga Wiktorii i na koniec TKO, przez co uzyskała punkt (wazari), zdobywając tym samym brązowy medal.

„Jesteśmy z mężem bardzo szczęśliwi, bo w ciągu tygodnia nasi zawodnicy przywieźli do Końskich aż 4 medale z europejskich mat. Tydzień temu Artur Krawczyk zdobył złoty medal, a Gerard Bąk brąz na Mistrzostwach Europy w MMA, a teraz Alicja – srebro, Wiktoria – brąz. Myślę, że to ogromny sukces” – komentuje sukces sensei Beata Kij.

Zdjęcia (archiwum sekcji):

One thought on “Europejski sukces Koneckiej Sekcji Karate Kyokushin! [zdjęcia]

1. Karate Kid pisze:

Przeszło pół tysiąca zawodników. Walki na europejskich matach. Zgadzam się z sensei Beatą Kij. Jest to faktycznie sukces warty odnotowania.