REKLAMA

Ewakuacja Szkoły w Modliszewicach! [wideo, zdjęcia]

Pożar na piętrze budynku Szkoły Podstawowej, szybka interwencja Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i w końcu szczęśliwy finał. Tak wyglądały kolejne manewry strażackie. 

REKLAMA

„To są rutynowe, comiesięczne zajęcia naszych jednostek. Tym razem sprawdzaliśmy współpracę z okolicznymi OSP, a także działania związane z ewakuacją osoby poszkodowanej z piętra budynku. Tutaj pan woźny okazał się bohaterem, uratował dzieci ze szkoły, ale samemu nie zdążył się zabezpieczyć. Dzięki interwencji strażaków udało mu się jednak bezpiecznie zejść na ziemię.” – powiedział nam oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Mariusz Czapelski.

Dzisiejsze ćwiczenia rozpoczęły się punktualnie o godzinie 11.00. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechała jednostka OSP z Modliszewic, to ona zabezpieczyła miejsce i okiełznała pożar. Następnie dołączyły dwa wozy PSP, w tym jeden z hydraulicznym wysięgnikiem. Za jego pomocą sprowadzono woźnego na ziemię. Na koniec dotarła jeszcze jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziebałtowie.

REKLAMA

Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji wideo i galerii zdjęć z tych ćwiczeń.

Zdjęcia:

Ćiwczenia strażackie w Modliszewicach 34

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *