REKLAMA

Fałków i Radoszyce to 'Najbardziej odporne gminy’ [wideo]

Rządowy konkurs „Najbardziej odporna gmina” zakłada nagrody dla samorządów, w których największy odsetek mieszkańców jest zaszczepiony. Konkurs jest rozgrywany w czterech kategoriach – małe gminy, średnie gminy, duże gminy oraz swego rodzaju kategoria open, czyli „Najbardziej odporna gmina w Polsce”.  W tej ostatniej kategorii rozstrzygnięcie będzie miało miejsce na początku 2022 roku. Wiemy jednak, że w naszym regionie w kategorii małych gmin najlepszymi okazały się Fałków i Radoszyce. 

REKLAMA

Na szczeblu regionalnym konkurs „Najbardziej odporna gmina” organizował Urząd Wojewódzki w Kielcach. Analizowano dane szczepienne z trzech miesięcy: sierpnia, września oraz października. Drugie miejsce w naszym regionie przypadło gminie Radoszyce  –„Były analizowane trzy miesiące: sierpień, wrzesień, październik i okazało się, że konkurs pod nazwą 'Najbardziej odporna gmina’ przyniósł nam drugie miejsce. Z tym drugim miejscem wiążą się środki finansowe od pana wojewody w wysokości 500 tysięcy złotych, a cel to zwalczanie covidu” – mówi Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

REKLAMA

Z kolei zwycięzcą okazała się gmina Fałków, gdzie dotychczas zaszczepiło się blisko 54% mieszkańców. Do fałkowskiego samorządu w nagrodę na rzecz walki z epidemią trafi dodatkowy 1 milion złotych.

Gmina Fałków wygrała też wśród gmin byłego województwa piotrkowskiego, a to oznacza dla niej kolejny 1 mln złotych na walkę z COVID-19.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *