REKLAMA

Fałków inwestuje w rekreacje. Przedstawiamy ciekawe projekty [wideo, zdjęcia]

W gminie Fałków w ramach projektu rewitalizacji, a także dzięki innym dotacjom realizowane jest wiele inwestycji. Postanowiliśmy przypomnieć o kilku pomniejszych projektach, które funkcjonują w gminie już niemal 2 lata, są jednak efektowne i ciągle służą mieszkańcom.

REKLAMA

W ramach jednego z projektów na terenie gminy Fałków powstały dwa place zabaw – jeden w Zbójnie, drugi w Budach. Ich łączna wartość to około 160 tysięcy złotych, z czego nieco ponad 80 tysięcy stanowiło dofinansowanie ze środków zewnętrznych. W ramach inwestycji na placach powstały altany, elementy siłowni zewnętrznej, kosze na śmieci, oświetlenie oraz oczywiście różnego rodzaju huśtawki dla najmłodszych.

Wybudowano także boiska wielofunkcyjne w Skórnicach i Turowicach – każde z nich kosztowało 360 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wyniosło po 200 tysięcy na każdy obiekt. Zakres prac obejmował powstanie boisk do piłki nożnej, siatkówki, kortów do tenisa ziemnego oraz utworzenie trybun. Cały obiekt pokryty jest bezpieczną nawierzchnią tak by korzystać mogli z niego nawet najmłodsi użytkownicy.

REKLAMA

Zachęcamy wszystkich do korzystania z obiektów w swoim wolnym czasie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *