REKLAMA

Fałków: Nowe przedszkole coraz bliżej! [wideo, wizualizacje]

To ma być obiekt na miarę XXI wieku. Nowoczesne przedszkole już na wiosnę zacznie „rosnąć” w Fałkowie na terenach przy tamtejszej Szkole Podstawowej. Będzie to budynek pasywny, a wizualizacje wnętrz, które możecie zobaczyć poniżej na zdjęciach oraz w naszym wideo robią ogromne wrażenie!

REKLAMA

Nowe przedszkole w Fałkowie stanie tuż obok istniejącego budynku szkoły. Obecnie przedszkolaki to właśnie w nim mają zorganizowane zajęcia. Niewątpliwie jest to dla najmłodszych mieszkańców miejscowości dyskomfort, bo w jednym obiekcie spotykają się oni z o wiele starszą młodzieżą. To jednak ma się zmienić już za rok.

Obecnie rozpoczął się przetarg na budowę nowego przedszkola w Fałkowie, a wykonawcę poznać mamy w marcu. Zaplanowano w nim dwie sale lekcyjne oraz jedną korekcyjną, kuchnię z pełnym zapleczem, dużą stołówkę oraz szatnie. Z kuchni skorzystać mają także uczniowie szkoły podstawowej, którzy dzięki temu będą mogli spożywać posiłki przyrządzane na miejscu, a nie zamawiane w ramach cateringu.

REKLAMA

Budynek ma posiadać znakomite parametry izolacyjne, być tak zwanym domem pasywnym zasilanym przez pompę ciepła oraz instalację fotowoltaiczną. Koszt budowy ma wynieść przeszło 5 milionów złotych, a 85% tej kwoty zostanie pokryte z dotacji, którą gmina pozyskała z Polskiego Ładu. Budowa ma zakończyć się na wiosnę 2024 roku.

Niewykluczone, że w budynku w przyszłości oprócz oddziałów przedszkolnych funkcjonować będzie także żłobek.

Zdjęcia:

REKLAMA

9 thoughts on “Fałków: Nowe przedszkole coraz bliżej! [wideo, wizualizacje]

 1. Konecczanka pisze:

  Ile dzieci w Fałkowie rodzi się co roku?

 2. Hanka pisze:

  Konecczanko a co to ma do rzeczy? Może właśnie dzięki przedszkolu będzie ich więcej.
  Nie szukaj dziury w całym.

 3. Taka Prawda pisze:

  Przyrost naturalny najmniejszy od 2 wojny światowej. Zasiłki i 500+ dały efekt odwrotny, rozwój patologii i bezrobocia.

 4. Konecczanka pisze:

  Hanka, przeczytaj jeszcze raz co napisałaś i przemyśl:) Pozdrawiam

 5. zzz pisze:

  fałków sie rozwija to super ,a z przedszkola będą korzystały dzieciaki z całej gminy ,co nie którym to przeszkadza ,pewnie sami siebie nie lubią

 6. Mama pisze:

  Psy szczekają karawana jedzie dalej. Brawo Fałków!

 7. Twój ostatni dzień pisze:

  Przedszkole to więzienie dziecka. Nie lepiej szmaty zapłacić dziewczynie za opiekę?

 8. Bożena pisze:

  500+ przepijane pod sklepem nie zwiększy urodzeń dzieci, a w Fałkowie też to widać

 9. […] Już w połowie przyszłego roku oddane do użytku ma być nowe przedszkole w Fałkowie. Ostatnio poznaliśmy wykonawcę tego niezwykle ważnego dla tej gminy przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że to jak wyglądać będzie obiekt możecie zobaczyć na wizualizacjach TUTAJ.  […]

Dodaj komentarz