REKLAMA

Fałków: Przyglądamy się tegorocznym inwestycjom drogowym w gminie [wideo, zdjęcia]

Około dwóch kilometrów dróg gminnych oraz ponad dwa i pół kilometra jezdni powiatowych wyremontowano w 2020 roku w gminie Fałków. Przyglądamy się inwestycjom, które zostały bądź zostaną zrealizowane do końca roku.

REKLAMA

Zaledwie jedna inwestycja przebudowy drogi gminnej w gminie Fałków była dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Za ponad 375 tysięcy złotych wyremontowany został trakt od Zbójna do Greszczyna o długości kilometra. Dotacja z rządowego programu wynosiła 60%, a roboty budowlane przeprowadziła firma Kami.

W ramach jednego przetargu wycenionego na niemal 200 tysięcy złotych przedsiębiorstwo Dukt wyremontowało 400-metrowy odcinek na drodze relacji Skórnice – Pląskowice, a do kwietnia ma ukończyć fragment jezdni od Gustawowa do Stanisławowa. Tamtejsze prace jednak przeprowadzane są w bardzo dobrym tempie i, jak przekazuje nam wójt gminy Fałków Henryk Konieczny, wykonawca obiecał ukończyć ten odcinek jeszcze do końca 2020 roku. Modernizacja jest realizowana bez wsparcia ze środków zewnętrznych.

REKLAMA

Kolejną inwestycją była przebudowa nawierzchni na wiadukcie kolejowym w Olszamowicach. W ramach jednego przetargu o wartości ponad 120 tysięcy złotych oprócz tego zadania do kwietnia 2021 roku firma Dukt wyremontuje niemal półkilometrowy fragment jezdni relacji Sulborowice – Reczków. Ta inwestycja również jest realizowana bez udziału wsparcia zewnętrznego.

Niemal 2 kilometry i 600 metrów jezdni zostało wyremontowane w kilku częściach na drodze powiatowej relacji Fałków – Pląskowice – Dąbrowa – Gliny – Rudzisko. Całość inwestycji opiewa na ponad 880 tysięcy złotych przy udziale środków zewnętrznych z rządowego programu w wysokości 60%, natomiast samorządy gminy Fałków i powiatu koneckiego dołożyły po 20%.

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *