REKLAMA

Fałków: Remont placu targowego. Targi przeniesione [wideo, zdjęcia]

Od przyszłego tygodnia w Fałkowie startuje wielki remont placu targowego. W związku z tym przez jakiś czas odbywające się co czwartek targi zostaną przeniesione w inne miejsce – na parking przed Urzędem Gminy. W ten czwartek targ odbędzie się jednak jeszcze w starej lokacji. 

REKLAMA

We wtorek gmina Fałków podpisała umowę z wykonawcą przebudowy placu targowego, drogi pożarowej w zabytkowym parku, parkingu przy szkole oraz parkingu przy aptece i sklepie przy ulicy Zamkowej w Fałkowie. W miejscach tych powstanie estetyczna nawierzchnia z kostki brukowej a dodatkowo na zniszczonym placu targowym wykonane zostanie nowoczesne ogrodzenie, zasadzona będzie zieleń, a wykonawca dokona także zagospodarowania terenu –  w tym nasadzenia drzew ozdobnych.

REKLAMA

Wartość wszystkich prac to prawie pół miliona złotych (dokładnie 494.385,97zł), z czego aż 75% pochodzić będzie z Unii Europejskiej, a dodatkowe 5% z Budżetu Państwa zgodnie z realizowanym przez Gminę Fałków projektem pn. „Poprawa jakości życia mieszkańców Fałkowa poprzez rewitalizację zdegradowanych obszarów miejscowości” w ramach Działania 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Prace na placu targowym potrwają do końca czerwca 2020 roku  i do tego czasu odbywające się w każdy czwartek w tym miejscu targi gospodarcze zostaną przeniesione na znajdujący się nieopodal parking przy Urzędzie Gminy.

Zdjęcia z placu targowego i okolicy:

REKLAMA

One thought on “Fałków: Remont placu targowego. Targi przeniesione [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Ruszają prace związane z rewitalizacją centrum Fałkowa | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *