REKLAMA

Fałków, Ruda Maleniecka i Radoszyce ze strategicznym porozumieniem!

Włodarze gmin Ruda Maleniecka, Fałków i Radoszyce podpisali w czwartek trójstronne porozumienie dotyczące wspólnej strategii rozwoju w najbliższych latach. To krok w kierunku wspólnego pozyskiwania funduszy europejskich. 

REKLAMA

„Rozwijanie współpracy partnerstwa strategicznego pomiędzy naszymi gminami jest kamieniem węgielnym naszej strategii trójstronnej” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

REKLAMA

Porozumienie podpisano w sali konferencyjnej w Rudzie Malenieckiej, a obecni byli włodarze trzech gmin: wójt Fałkowa Henryk Konieczny, wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca oraz burmistrz Radoszyc Michał Pękala. Towarzyszyli im najważniejsi urzędnicy z tych samorządów.

Po co ta inicjatywa? To przede wszystkim otwarcie sobie drogi tych trzech gmin do pozyskiwania większych środków z puli Unii Europejskiej w najbliższych latach. Nowy plan finansowy, a także strategia UE zakłada, że do 2030 roku, a także po nim o wiele większe środki będą przekazywane do porozumień ponadgminnych niż do pojedynczych samorządów.

Przypomnijmy, że niedawno gminy Końskie i Stąporków wstąpiły do „Porozumienia Miast Północy” (więcej o tym TUTAJ). Teraz mamy trójporozumienie Fałkowa, Radoszyc i Rudy Malenieckiej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *