REKLAMA

Fałków: Trwa (od)budowa remizy [zdjęcia]

Przebudowa, a raczej budowa niemal od podstaw remizy w Fałkowie trwa w najlepsze. Obecnie rozpoczynają się już prace przy powstawaniu zupełnie nowego budynku. Przedstawiamy także zdjęcia dokumentujące początek działań, na których widać, że nowe miejsce dla strażaków z miejscowego OSP powstaje niemalże od zera. 

REKLAMA

Tak ma wyglądać remiza po zakończeniu prac.

„Tak naprawdę ze starej remizy została tylko jedna ściana, a cała reszta została wyburzona. Zanim przystąpiono do prac rozbiórkowych zabezpieczyliśmy pamiątki po starej remizie – między innymi płytę, którą ufundowano nam na 100-lecie OSP oraz płaskorzeźbę św. Floriana, a także napis Ochotnicza Straż Pożarna Fałków” – mówi nam druh Grzegorz Zganiacz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Fałkowie.

Druhowie z wielkim szacunkiem zabezpieczyli pamiątkową tablicę.

Następnie rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Starą remizę trzeba było zrównać z ziemią by rozpocząć tworzenie czegoś nowoczesnego i pięknego. Dla gminy budowa remizy to znakomity interes, znaczącą część kosztów pokrywa Unia Europejska – zadanie otrzymało wysoką dotację wynoszącą 85% – „Zakres robót obejmuje całkowitą odbudowę, remont budynku, jak również doposażenie go w instalację fotowoltaiczną i nowoczesne wyposażenie wnętrza. Z obiektu będą korzystać zarówno strażacy jak i wszyscy mieszkańcy naszej gminy” – opowiada nam Paweł Pękala z Urzędu Gminy w Fałkowie.

REKLAMA

Wyburzanie jest już za wykonawcą. Obecnie zaczyna on prace odtworzeniowe

Zadanie warte jest blisko 800 tysięcy złotych, a budowa musi być zakończona do połowy czerwca 2021 roku. Za prace odpowiada Zakład Remontowo-Budowlany z Morawicy. Nowy budynek będzie nie tylko remizą, ale i świetlicą wiejską, z której każdy będzie mógł korzystać.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *