REKLAMA

Fałków trzeci, Królewiec czwarty w finale Dziecięcej Piłki Ręcznej [zdjęcia]

W środę (6 czerwca) w Hali Legionów w Kielcach odbył się finał wojewódzki programu ,,Dziecięca Piłka Ręczna”, który był podsumowaniem kilkumiesięcznych rozgrywek uczniów z klas I-III szkół podstawowych. W finałowych rozgrywkach zagrało 160 uczniów z 16 najlepszych drużyn poszczególnych powiatów, w tym PSP Fałków i SP Królewiec.

REKLAMA


W każdej drużynie znaleźli się zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Projekt ma charakter koedukacyjny, w każdym zespole uczestniczy 10 osób, ale warunkiem jest obecność przynajmniej dwóch dziewczynek. W trakcie gry na boisku powinna znajdować się chociaż jedna z nich. Podczas uroczystego otwarcia turnieju nie zabrakło akcentów patriotycznych – młodzi zawodnicy ubrani byli w czerwone koszulki z ważnymi datami – 1918 oraz 2018. Miały one przypominać o setnej rocznicy piłki ręcznej w Polsce i odzyskaniu niepodległości.

Ceremonii otwarcia zawodów dokonali: Jacek Wołowiec ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk. Gościem honorowym był piłkarz ręczny Karol Bielecki: „Cieszę się, że wybraliście sport i akurat tę dyscyplinę. Ona kształtuje charakter” – mówił do młodych zawodników.

REKLAMA

Po zaciętym boju rozgrywki wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Chęcinach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa numer 25 w Kielcach. Walkę o trzecie miejsce wygrała Szkoła Podstawowa w Fałkowie, a czwarte miejsce Szkoła Podstawowa w Królewcu.

Na zdjęciu drużyna PSP Fałków

Wyniki półfinałów:
Fałków- Chęciny 4:8
Królewiec- SP Nr 25 Kielce 7:8
Mecz o 3 miejsce:
Fałków- Królewiec 6:4
Mecz o 1 miejsce:
Chęciny- SP 25 Kielce 10:2

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. SP Chęciny
2. SP NR 25 Kielce
3. SP Fałków
4. SP Królewiec
5-8. SP Nr 1 Włoszczowa, SP Łopuszno, SP Nr 1 Skarżysko Kam., SP 34 Kielce
9-12. SP Złota, SP Wodzisław, SP Kunów, SP Ostrowiec Świętokrzyski
13-16. SP Sichów Duży, SP Niestachów, SP Pińczów, SP Busko Zdrój

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe. Za miejsca na podium zawodnicy otrzymali medale oraz indywidualne nagrody rzeczowe. Jednymi z najlepszych zawodników turnieju zostali Krzysztof Waszczyk oraz Maria Zawodzińska z PSP Fałków.

Na zdjęciu: drużyna SP Królewiec z opiekunem Jackiem Kołdziejczykiem

Zawodnicy z PSP Falków zagrali w składzie: Jakub Wedlechowicz, Krzysztof Waszczyk, Oskar Jaruga, Kacper Pluta, Zuzia Chojnacka, Maria Zawodzińska, Oliwier Stefanek, Antoni Zganiacz, Alan Zygała, Wiktor Jaruga
Opiekunowie: Renata Michalska, Piotr Koń.

Skład SP Królewiec: Artur Basiak, Amelia Owczarek, Amelka Szymkiewicz, Maja Łosiak, Miłosz Bugajski, Igor Zroślak, Hubert Nowacki, Bartosz Piotrowski, Mikołaj Rejmak, Arkadiusz Nowak.
Opiekunowie: Jacek Kołodziejczyk oraz Elżbieta Kucharska i Krystyna Grzegorczyk.

Zdjęcia (Piotr Koń, Jacek Kołodziejczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *