REKLAMA

Fałków: Wielkie inwestycje kanalizacyjne zrealizowane przy wsparciu unijnym

Już jakiś czas temu w gminie Fałków dzięki bardzo dużemu wsparciu ze środków unijnych zakończono dwa duże projekty skanalizowania miejscowości Starzechowice i Wąsosz. 

REKLAMA

O inwestycjach, jakimi są budowy kanalizacji niewiele się mówi, ponieważ efekty prac nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Są jednak bardzo kosztowne i mają wielkie znaczenie dla mieszkańców miejscowości, jak i całej gminy.

REKLAMA

W miejscowości Wąsosz inwestycja opiewająca na około półtora miliona złotych polegała na wybudowaniu ponad kilometra i 660 metrów kanalizacji. W Starzechowicach było to niemal 3,5 kilometra, a koszt zadania wyniósł nieco ponad 2,5 miliona złotych.

Unijna dotacja do obu zadań wyniosła łącznie aż dwa miliony złotych. Przypominamy, że gmina Fałków ze środków Unii Europejskiej pozyskuje gigantyczne dotacje na rozmaite inwestycje – w rankingu „Samorządowi liderzy pozyskania środków unijnych” opracowanym przez pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” gmina w pozyskiwaniu środków unijnych ma pierwsze miejsce w powiecie, ósme w województwie i 119. w Polsce (więcej o rankingu „Wspólnoty” odnośnie pozyskiwania funduszy unijnych w powiecie koneckim znajdziecie w naszym wideo – TUTAJ).

W kolejnych latach gmina zamierza kanalizować kolejne wsie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *