REKLAMA

AKTUALIZACJA. Fałkowianie przeciw proboszczowi. Trwa protest [zdjęcia]

Od 1 lipca stanowisko proboszcza w parafii św. Trójcy w Fałkowie sprawuje ks. Sylwester Głogowski (wcześniej proboszcz w Chotczy Dolnej, w województwie mazowieckim). Zaledwie po miesiącu jego posługi w Fałkowie doszło dziś do wielkiego protestu. Wielu mieszkańców domaga się odejścia proboszcza! AKTUALIZACJA: Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Fałkowie dojdzie do zmiany proboszcza. Do czasu przybycia nowego duchownego wszelkie obrządki prowadzić mają inni księża z dekanatu przedborskiego. 

REKLAMA

O godzinie 15:30 pod kościołem, a następnie pod plebanią zgromadziło się kilkudziesięciu, a być może nawet ponad stu mieszkańców. Z informacji przekazywanych nam przez uczestników tego zdarzenia wynika, że atmosfera jest bardzo napięta, a fałkowianie domagają się odejścia księdza Głogowskiego.

REKLAMA

„Tutaj chodzi o pieniądze. Ksiądz jest bardzo chytry, od razu zapowiedział podwyżki na wszystkim – ślub ma kosztować 1500 złotych, chrzest był po 300, teraz jest po 500” – mówi nam chcący zostać anonimowym parafianin.

Na filmie, który dotarł do naszej redakcji widać jak mieszkańcy krzyczą do proboszcza „pakuj się”; „oddaj klucze”. Sam duchowny nie wdaje się w dyskusje. Na miejsce przyprowadzono nawet taczkę sugerując, że ksiądz może zostać na niej wywieziony z miejscowości.

Na godzinę 17:00 według przekazywanych nam informacji w okolicach kościoła gromadzi się coraz więcej osób, a sytuacja jest dynamiczna.

Do tematu powrócimy. Postaramy się w tej sprawie skontaktować z przedstawicielami diecezji radomskiej.

Przypomnijmy, że ksiądz Sylwester Głogowski na stanowisku proboszcza w Fałkowie zmienił ks. Andrzeja Gawrysia, który odszedł na emeryturę.

AKTUALIZACJA: Na miejsce przyjechał ksiądz dziekan z Przedborza, podobno trwają negocjacje także z biskupem radomskim. Ks. Sylwester Głogowski nie odprawił już mszy świętej o godzinie 17:00, zastąpił go duchowny z Przedborza.

AKTUALIZACJA: Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Fałkowie dojdzie do zmiany proboszcza. Do czasu przybycia nowego duchownego wszelkie obrządki prowadzić mają inni księża z dekanatu przedborskiego.

Zdjęcia (Dzień Dobry Fałków, czytelnicy tkn24.pl):

REKLAMA

16 thoughts on “AKTUALIZACJA. Fałkowianie przeciw proboszczowi. Trwa protest [zdjęcia]

 1. gerart pisze:

  pasożyt

 2. dada pisze:

  Religia, opium dla mas…

 3. zenek pisze:

  Niech tak dalej robią,zostaną sami w tych wielkich murach , Mnie już takimi zachowaniami ,wyleczyli z tej katolickiej wspólnoty.

 4. aaa pisze:

  wiecznie im mało darmozjady, ostatnio dostałem koperte z pieczątką parafi ale okazało się że pusta nie wiem o co chodzi ha ha jak coś to nie z fałkowa ale innej parafii,wszędzie to samo no może są wyjątki

 5. aaa pisze:

  mogę pożyczyć wam taczke gratis

 6. Jakimowice pisze:

  A w Jakimowicach podwyżki takie same a ludzie wxhodzą proboszczowi wiadomo gdzie …

 7. Truskawa pisze:

  Tacy wyborcy pisu, a przeciwko księdzu się postawili? Zdziwiona jestem

 8. Maniek pisze:

  Czarne batmany za dużo w D mają wiarą za pieniądze jest naszą rodzisz się rodzice płacą kasę idzesz do komuni rodzice płacą kasę bierzesz ślub płacisz kasę umierasz rodzina płaci kasę tyle w tekście

 9. losiu pisze:

  Ulubiony temat narodu :)Oczywistym jest ze sakramenty powinny być i sa za darmo nawet jak ktos nie ma kasy …czym innym jest zwykła ludzka pazerność …patrząc na to co piszecie rozumiem ze juz nie jesteście w kościele wiec nie ma sie co spinać to dotyczy tych co sa:))w przypadku wiary i kosicola kazdy gra na swoje konto i nie ma sie co ekscytować kazdy odbierze swoją nagrodę a uzależnianie swojej wiary od zachowań ksiedza raczej jest śliska sprawa i trzeba sobie zadać pytanie po co do niego chodze:)inna sprawa ze jak wam orkiestra na weselu zamiast 5 tys powie dzis 8 tys albo za talerzyk zamiast 300 powiedzą 500 kazdy łyka i jest Oki :))jakos nie widze Tych taczek przed domami weselnymi :))wiecej refleksji w ocenie siebie życzę nie kogos rym zajmie sie kiedyś wiadomo kto😁

 10. Zainteresowany mieszkaniec pisze:

  Brawo dla Współnoty Parafii Fałków. Myślał Szeryf że społeczeństwo ma na parafi prostaków zacofanych i tępaków i dostał bana niech spierd.. lichwa. Brawo Parafianie. Kasa kasa kasa.

 11. Radny Fałkowa pisze:

  Przyszedł ksiądz z Pisu a ludzie narzekają. Jak rząd ich okrada to nie strajkują bo zasiłki dostają.

 12. Piotr pisze:

  To się nie skończy , oni są bardzo pazerni ,Sekta nowego świata

 13. […] stoją w centrum Końskich. Strefa płatnego parkowania będzie obowiązywać od przyszłego rokuKsiądz z Fałkowa wyrzucony przez parafianWakacyjne imprezy w powiecie koneckim. Zobacz harmonogramKolejny problem z kinem w Końskich. Tym […]

 14. jan pawcio drugi pisze:

  hehehehehehehe baranki boże się zbuntowały

 15. […] Ksiądz Dariusz Krok pracujący ostatnio w Ruskim Brodzie został nowym proboszczem parafii św. Trójcy w Fałkowie. Jego poprzednik ks. Sylwester Głogowski po miesiącu zrezygnował z posługi na skutek protestów społeczności parafialnej (o tym więcej TUTAJ).  […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *