REKLAMA

Fałkowski park pięknieje w oczach! [wideo, zdjęcia]

Trwa realizacja gigantycznego projektu rewitalizacji Fałkowa. W jego ramach właśnie ruszyły prace mające na celu odnowienie fosy wokół ruin zabytkowego zamku oraz oczka wodnego przy placu targowym. Ponadto w parku stanęła nowa altana.

REKLAMA

Fosa w ostatnim czasie zamiast upiększać ruiny wręcz szpeciła otoczenie. Stąd też decyzja władz gminy, by jej odnowienie objąć projektem rewitalizacji Fałkowa.

„Fosa niestety była elementem niespełniającym naszych oczekiwań. Była mocno zarośnięta, zaniedbana, w związku z tym zapadła decyzja, aby ją odnowić, aby powstał nowy element uatrakcyjniający cały zabytkowy park. Stąd też prace, które są obecnie wykonywane” – opowiada nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

REKLAMA

Rewitalizowane jest także oczko wodne znajdujące się przy placu targowym w Fałkowie. Oprócz prac, które dotyczą samego zbiornika wodnego wokół obiektu zaczął już powstawać chodnik.

„W chwili obecnej prowadzone są prace renowacyjne. Oczko wodne zostanie odnowione, wokół niego powstanie promenada, zostaną też zamontowane elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci i autonomiczne, fotowoltaiczne oświetlenie” – informuje nas Paweł Pękala.

Prace związane z odnowieniem zarówno fosy, jak i oczka wodnego wykonuje firma Dromed w ramach jednego przetargu. Koszt inwestycji to nieco ponad 175 tysięcy złotych przy 80-procentowej dotacji ze środków unijnych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca.

Kolejnym elementem poprawy wizerunku fałkowskiego parku było wybudowanie rekreacyjnej altany, która już została oddana do użytku.

„Obiekt jest ogólnodostępny, nie jest zamykany, dostęp do niego jest swobodny. Może pomieścić od 30 do 35 osób i zapraszamy naszych mieszkańców, bo to jest inwestycja przeznaczona właśnie dla nich” – dodaje Paweł Pękala.

Budowa altany kosztowała gminę Fałków 50 tysięcy złotych, z czego 80% kosztów pokryła unijna dotacja.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *