REKLAMA

Fałkowskie serca zabiły dla Bruna. Duże zainteresowanie kiermaszem [wideo, zdjęcia]

W niedzielę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Fałkowie zorganizowano bożonarodzeniowy kiermasz na rzecz Bruna Słowińskiego. Ozdoby rozchodziły się błyskawicznie! W sprzedaży był też specjalny okolicznościowy kalendarz druhen z miejscowego OSP o tytule „Ognisty Patrol”. 

REKLAMA

Fałków na miejsce kiermaszu nie został wybrany przypadkowo –„Mama Bruna się wychowała w Fałkowie, tu chodziła do szkoły. Trzeba pomagać, bo jest taka potrzeba. Ja wpadłam na ten pomysł. Wcześniej brałam udział w takiej grupie szydełkowej i wysyłałyśmy paczki na Śląsk do Łodzi, ja dawałam serwetki przez Agatę Brzezińską. Teraz jest taka potrzeba, nasze dziecko. Przede wszystkim są tu prace szydełkowe, czapki, robótki ręczne, stroiki, przede wszystkim rękodzieło” – mówi nam Janina Kurpińska, organizatorka wydarzenia.

I bardzo szybko okazało się, że fałkowianie także mają wielkie serca! Bożonarodzeniowe ozdoby rozchodziły się w niedzielę jak świeże bułeczki  –„Bardzo duże zainteresowanie, nawet się nie spodziewałyśmy takiej frekwencji. Stoły były pełne, nie było gdzie tego stawiać, a już połowa jest pustych”  – dodaje Janina Kurpińska.

REKLAMA

Oprócz przedmiotów związanych z Bożym Narodzeniem na miejscu można było nabyć specjalne kalendarze „Ognisty Patrol”. To inicjatywa Kobiecej Drużyny Pożarniczej z Fałkowa –„Jakieś trzy lata temu miała miejsce pierwsza edycja kalendarza. Pomysłodawczynią była Ewa Zatora, nasza strażacka. Pierwszy kalendarz był poświęcony naszej mieszkance Oli Lipskiej. Pomysł na drugi zrodził się z chęcią pomocy dla Bruna Słowińskiego” – opowiada Elżbieta Szymczyk, członkini kobiecej drużyny pożarniczej.

Zanim kalendarz został wydrukowany w akcjęzaangażować musiało się mnóstwo osób –„Podobnie jak w poprzednim kalendarzu mamy zdjęcia naszych druhen, ale tym razem też dzieciaków, które należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Fałkowie. Kalendarz to kwintesencja pracy całego zespołu. Na to pracowali nasi chłopcy strażacy, którzy przy sesjach pracowali jako ekipa techniczna. Lokalni sportowcy sfinansowali wydanie tego kalendarza i również nasz fotograf zawodowiec Damian Kuzdak wykonał zdjęcia i sesję za darmo. Dzięki temu możemy całą sumę ze sprzedaży kalendarza poświęcić na leczenie Bruna” – wylicza Elżbieta Szymczyk.

Kalendarze można nabywać cały czas kontaktując się z druhnami, czy z jednostką na jej profilu facebookowym – TUTAJ.  Cały kiermasz dla Bruna okazał się sukcesem. Dzięki ofiarności fałkowian na konto chłopca trafią kolejne tysiące złotych.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *