REKLAMA

Fearless Run w Kozowie po raz drugi! [wideo, zdjęcia]

Około 250 uczestników przyciągnął organizowany w niedzielę w Kozowie w gminie Smyków II Bieg Nieustraszonych – „Fearless Run”. Na trasę wybiegły dzieci, młodzież i dorośli. 

REKLAMA

Bazę biegu przygotowano przy remizie OSP Kozów, a przeszkody na trasach przygotowali członkowie Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie. „Fearless Run” polega na przebiegnięciu w jak najszybszym czasie trasy, na której przygotowane są przeszkody. Dla dzieci i młodzieży przygotowano odcinku od 200 do 600 metrów w zależności od wieku uczestnika. Dorośli zaś wybiegli na pięciokilometrową pętlę –„Drugi raz ten bieg. Dzieci w zawodach było około 120, a dorośli to powyżej 120 osób. Do wyboru trzy trasy – dla najmłodszych: 200 m, 300 m i 600 m. Dla dorosłych to trasa 5 kilometrowa” – mówi Sławomir Ciszek, współorganizator wydarzenia z ramienia Athletic Gym.

Wśród uczestników znaleźli się przede wszystkim mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, ale nie zabrakło też gości z odleglejszych zakątków kraju –„Nagradzaliśmy trzy pierwsze miejsca. Była też dodatkowa klasyfikacja o Puchar Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej dla najlepszych trzech strażaków. Też w kategoriach wiekowych dla dzieci. Mamy informacje, że są uczestnicy nawet i z Gdańska” – opowiada Karol Leśniak z ImperActive.

REKLAMA

Główny bieg wystartował o 12:00. Niektórzy pędzili by zwyciężyć, dla innych liczyła się dobra zabawa –„Dla nas to nowa przygoda, nowe doświadczenie, moje małe spełnienie marzeń, bo zawsze chciałam wziąć udział w takim biegu i dziś jest taka okazja, więc realizuję to i próbuje swoich sił” – tłumaczy nam Ania z Ćmińska.

Organizatorami wydarzenia w tym roku byli: Stowarzyszenie ImperActive, Athletic Gym. Sponsorami nagród byli zaś: Marszałek województwa Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe w Końskich, gmina Smyków, Nadleśnictwo Radoszyce.

By kibicować i nagradzać na miejscu pojawili się także przedstawiciele lokalnej władzy: starosta konecki Grzegorz Piec, członek Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa oraz wicewójt gminy Smyków Jerzy Duda. Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z II Biegu Nieustraszonych w Kozowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *