REKLAMA

Ferie tylko w styczniu. Premier ogłosił nowe zasady sanitarne

Sklepy i galerie handlowe będą otwarte od 28 listopada, ferie w całym kraju zostaną zorganizowane w dniach od 4 do 17 stycznia 2021 roku, możliwy jest zakaz przemieszczenia się na święta Bożego Narodzenia. To najważniejsze informacje z sobotniej konferencji premiera RP Mateusza Morawieckiego. 

REKLAMA

W sobotę rząd podał wiele konkretów. Jednak w przypadku zakazu przemieszczania się póki co padły tylko słowa zapowiedzi  – „Nie podróżujmy między miastami” – powiedział premier. – „Planujemy rozwiązania prawne, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Proszę nie planować żadnych wyjazdów, żadnych nart w Austrii czy we Włoszech” – zapowiadał Morawiecki.

REKLAMA

Inne najważniejsze informacje przekazane na konferencji prasowej to już konkrety. Od 28 listopada do 27 grudnia rząd wprowadza w Polsce tzw. „Etap odpowiedzialności”. W ramach niego między innymi uruchomione zostaną sklepy (w ostatnim czasie funkcjonowały tylko spożywcze, drogerie i apteki). Etap zakłada także, że ferie zimowe dla uczniów odbędą się w całym kraju w jednym terminie – od 4 do 17 stycznia. Wiemy też, że przynajmniej do Bożego Narodzenia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych nie wrócą do szkół. Dodatkowo informacja przekazana na konferencji dotyczy niedzieli 6 grudnia – prawdopodobnie będzie ona handlowa. Oznaczałoby to, że w grudniu handlowe będą trzy niedziele: 6 grudnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Wszystkie zasady szczegółowo przedstawia poniższa tabela (kliknij by powiększyć):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *