REKLAMA

Filateliści stworzyli znaczki o Małachowskim i PTTK Końskie [wideo, zdjęcia]

Młodzi filateliści z gminy Końskie, skupieni głównie przy Szkolnym Kole Filatelistów, które w Szkole Podstawowej nr 2 tworzy nauczycielka Janina Ceterowska wzięli udział w konkursie na projekt znaczka pocztowego, który miał dotyczyć marszałka Stanisława Małachowskiego lub 85-lecia oddziału PTTK w Końskich. W piątek wręczono wyróżnienia i nagrody za najlepsze projekty. 

REKLAMA

„Wpłynęły prace w dwóch kategoriach wiekowych. Wyłoniliśmy zwycięzców i najlepsze dwa znaczki, które zostały zaprojektowane przez młodzież  wydaliśmy poprzez Pocztę Polską jako znaczniki personalizowane w arkusikach” – tłumaczy nam Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

Spośród prac, które wpłynęły jury wyłoniło wyróżnionych oraz dwoje zwycięzców. Zdaniem komisji najlepsze znaczki zaprojektowały w swoich kategoriach wiekowych: Małgorzata Peliwo oraz Nina Kania. Te projekty możecie zobaczyć poniżej:

REKLAMA

Zarówno wyróżnionych, jak i laureatki uhonorowano w piątkowe popołudnie. Otrzymali oni dyplomy, upominki od gminy Końskie, a zwyciężczynie także pamiątkowe medale. A wręczali je: Włodzimierz Seliga – prezes oddziału świętokrzyskiego Polskiego Związku Filatelistów, wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński oraz prezes PTTK Końskie Wojciech Pasek. Przy okazji nagrodzono też najlepszych w konkursie na kartkę pocztową o naszym oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz osoby, które w ostatnim czasie pomagały PTTK.

Prezesa Seligę cieszy filatelistyczna aktywność młodych ludzi – „Mamy tutaj koło młodzieżowe w Szkole Podstawowej nr 2, którego organizatorką jest pani Janina Ceterowska. Uczestnicy zaprezentowali swoje możliwości graficzne do kartki i do znaczka. W ramach tego wyłonieni zostali zwycięzcy, a najlepsze pomysły zostały przeniesione na znaczki. One są normalnie nominowane przez Pocztę Polską, mają nominał A i dokąd ktoś będzie je posiadał to może ich używać w obiegu pocztowym” – tłumaczy nam prezes związku filatelistycznego.

Dodajmy, że cały konkurs został zorganizowany z okazji 85-lecia oddziału PTTK w Końskich – z uwagi na epidemię nie mogła odbyć się specjalna konferencja, ale te zmagania ogłoszone początkowo w internecie znalazły swój szczęśliwy finał. Polski Związek Filtelistów by uczcić to święto sprezentował lokalnej społeczności także okolicznościowy datownik, dostępny na koneckiej poczcie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *