REKLAMA

Filia Wydziału Komunikacji w Radoszycach oficjalnie otwarta [wideo, zdjęcia]

W środę miało miejsce otwarcie filii Wydziału Komunikacji i Transportu w Radoszycach. Celem jej utworzenia jest odciążenie kolejek w Starostwie Powiatowym w Końskich. Nowa siedziba wydziału mieści się przy ulicy Kościuszki 17 B w Radoszycach.

REKLAMA

O pojawieniu się inicjatywy powstania filii komunikacji i transportu w Radoszycach oraz w Stąporkowie opowiedziała nam Bożena Dąbrowska, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

„Inicjatywa postania filii w Radoszycach, jak również w Stąporkowie, która niebawem też zostanie uruchomiona, powstała w momencie ciężkiego dla nas wszystkich okresu, czyli pandemii koronawirusa. W związku z tym, że w tamtym czasie było bardzo dużo petentów, którzy nie mogli wejść do urzędu, ponieważ nasi pracownicy również byli na kwarantannach, powstała inicjatywa, żeby odciążyć wydział w Starostwie Powiatowym w Końskich i uruchomić dwie filie […] Filia na pewno odciąży potrzeby społeczeństwa, ponieważ będą tutaj mogli się pojawiać ludzie nie tylko z gminy Radoszyce, ale również gmin ościennych, czyli z Fałkowa, Rudy Malenieckiej, Smykowa” – informuje Bożena Dąbrowska.

Przed wejściem do budynku miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi. Dokonali go Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu, Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce, Grzegorz Piec, starosta Powiatu Koneckiego, Wiesław Skowron,  wicestarosta konecki. Obecna była również Bożena Dąbrowska, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu. Podczas otwarcia nastąpiło poświęcenie siedziby wydziału. W trakcie trwania spotkania opowiedziano o znaczeniu powstania filii komunikacji w Radoszycach dla mieszkańców miasta oraz okolicznych gmin.

„Niezmiernie się cieszę, że tutaj właśnie w Radoszycach udało mi się wraz z zarządem utworzyć tą filię. Tak naprawdę z dwóch powodów. Pierwszy, to żeby mieszkańcy gminy Radoszyce, ale nie tylko, bo przypomnę, że każdy będzie mógł korzystać z tego punktu, mieli ułatwiony dostęp do wydziału komunikacji. Drugi ważny powód, to likwidacja kolejek w Starostwie Powiatowym w Końskich. Fakt, że filię tą planowaliśmy otworzyć troszkę wcześniej, jednak ze względu na problemy techniczne niezależne od nas, właśnie dzisiaj zaczynamy funkcjonować” – oznajmia Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu.

Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce złożył podziękowania w imieniu mieszkańców, ale i poinformował o problemach jakie miały miejsce w Starostwie Powiatowym w wydziale komunikacji w czasie pandemii – „Dobre decyzje trzeba doceniać. To jest dobra decyzja jeśli chodzi o filię w Radoszycach. Bardzo dziękuję za tą decyzję.  Na dzisiejszym spotkaniu mówiliśmy, że w Radoszycach również była filia biura pracy […] Za ten krok w imieniu mieszkańców dziękujemy” […] Kilka miesięcy temu usłyszeliśmy o dużych problemach kolejkowych. Z tego co wiem to już może te problemy są mniejsze jeśli chodzi o nasze Starostwo Powiatowe, natomiast oczywiście filia będzie służyła także dla naszych mieszkańców” – komentuje Michał Pękala.

Termin otwarcia drugiej filii wydziału komunikacji i transportu, która ma działać w Stąporkowie, został przesunięty z powodu prac modernizacyjnych. Przedstawiciele powiatu koneckiego informują, że  jednostka rozpocznie działalność  po Nowym Roku. Obie filie będą czynne w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego od godziny 7:30 do 15:30, natomiast okres przyjmowania interesantów to czas od 8:00 do 14:30, z przerwą techniczną od 11:30 do 12:00.

Zarówno włodarze, jak i mieszkańcy liczą na to, że nowe filie usprawnią załatwianie spraw związanych z komunikacją drogową w powiecie koneckim.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Filia Wydziału Komunikacji w Radoszycach oficjalnie otwarta [wideo, zdjęcia]

  1. Konstantynopolistanczykiewiczykówna pisze:

    Tylko po co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *