REKLAMA

Film konecczanina zdobywcą prestiżowej nagrody [wideo]

W październiku film pt. „Chmurka” autorstwa konecczanina – Bogusława Wiktorowicza – został nagrodzony w międzynarodowym konkursie My Rode Reel 2019 w kategorii film nieanglojęzyczny. 

REKLAMA

Film konecczanina miał gigantyczną konkurencję – w konkursie udział brało 1680 filmów z całego świata. Mimo to zwyciężył w kategorii film nieanglojęzyczny oraz został finalistą w kategoriach najlepszy film wg jury oraz film science-fiction.

Bogusław Wiktorowicz wywodzi się z Końskich, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Już od kilku lat wraz ze swoim zespołem tworzy krótkometrażowe filmy. Rok temu na poprzedniej edycji konkursu przedstawili film pt. „Fishy Wish”, który zwyciężył w kategorii najlepszy film wg jury. Konecczanin przy tworzeniu „Chmurki” pełnił rolę szczególnie ważną – był scenarzystą oraz zajmował się kierownictwem na planie, produkcją oraz dźwiękiem. Oprócz tego do powstania dzieła przyczynili się: Konrad Domaszewski (reżyseria), Justyna Jabłońska (scenografia i kostiumy), Olek Leydo (zdjęcia, produkcja), Karol Kosakowski (asystent operatora, montaż, efekty specjalne) oraz oczywiście aktorzy – starsze małżeństwo z Kielc – Teresa i Mirosław Bielińscy.

REKLAMA

Zdjęcia do filmu nagrywane były w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz w Gospodarstwie Rybackim Polna Rzeka znajdującym się w okolicach Końskich.

Wymogiem regulaminu konkursu My Rode Reel 2019 było dostarczenie dwóch filmów, jednak zespół Bogusława Wiktorowicza nie chciał zrobić typowego making of’u jak większość twórców, wpadli więc na pomysł, by pokazać perspektywę pasażera kosmicznej kuli. Za kreatywne podejście do tematu drugi film został finalistą kategorii „Best Behind The Scenes – Entertainment”.

Nagrodą dla zwycięzców był sprzęt filmowy, a konecczanin zapewnia, że zrobią z niego użytek. Możemy się więc spodziewać kolejnych filmów jego autorstwa.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *