REKLAMA

Film naszego Mikołaja Wróbla jedzie do Hollywood!

Świętokrzyski krótkometrażowy film „Credo” został zauważony i zakwalifikowany do wielkiego, amerykańskiego festiwalu filmów tego typu. Mikołaj Wróbel ze Stąporkowa do filmu „Credo” stworzył scenariusz oraz wyreżyserował to dzieło. Autorem zdjęć i producentem był natomiast Mateusz Śliwa. Obaj pojadą do Hollywood by wziąć udział w gali finałowej festiwalu. 

REKLAMA

Mikołaj Wróbel w trakcie pracy nad filmem „Credo”.

„Nie potrafię cieszyć się z takich informacji. To tylko mobilizuje do większego działania. Pokazaliśmy z ekipą, że można robić w Polsce kino w pełni niezależne (bez finansowania od innych podmiotów). Chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, ale i pogratulować, bo została wyróżniona nasza ciężka praca.” –  mówi nam młody filmowiec Mikołaj Wróbel.

„Credo” zostało zauważone i zakwalifikowane na 48 ISFF (Independent Short Film Festival) Screening & Awards, organizowany przez amerykańskie stowarzyszenie reżyserów – Directors Guild of America. Spośród wszystkich produkcji nadesłanych na festiwal ze 130 krajów, wybrano tylko 48. W tym zaszczytnym gronie znalazło się nasze „Credo”!

REKLAMA

Młodzi filmowcy w finale festiwalu wezmą udział już 14 lutego. Obaj zamierzają wybrać się do Hollywood i proszą o ściskanie kciuków za „Credo”.

„Credo” opowiada historię Tomka Bukowskiego, taryfiarza, który pracuje na nocnej zmianie. Mężczyzna ma kochającą żonę – Ewelinę. Wiedzie spokojne życie poza… No właśnie. Bukowski posiada również „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie.

WYSTĘPUJĄ:
Krzysztof Grabowski, Wiktoria Kulaszewska, Artur Słaboń, Mikołaj Roznerski, Michał Olszewski, Marcin Brykczyński, Piotr Piętak, Michał Lajs, Mirosław Bieliński, Anna Domalewska, Agata Sobota, Andrzej Cempura.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *