REKLAMA

Relacja wideo: Rap Lokal Końskie/Stąporków

W niedzielę od godziny 15.00 w Stąporkowie królował rap. Za nami finał akcji Rap Lokal Końskie/Stąporków. Gwiazdą wieczoru byli Małach&Rufuz!

REKLAMA

12Pod sceną stąporkowskiego amfiteatru już od wczesnych godzin popołudniowych gromadzili się miłośnicy rapu, a z każdym kolejnym artystą na scenie publiczności przybywało. –„Obawiałem się, bo tutaj jest duża przestrzeń i żeby to wyglądało potrzeba dużo ludzi i jest dużo ludzi, jest super, jest fajnie.” – opowiadał nam Grzegorz Kovaleffsky Kowalewski, koordynator imprezy na Końskie i Stąporków, rodowity konecczanin.

Edycja stąporkowsko-konecka jest trzecią pod szyldem Rap Lokalu. Całą inicjatywę wymyślił znany raper Krzysiek ESTE Łyszkowski i rozpoczęła się ona w Pabianicach. W tym roku była kontynuowana w tym mieście, a dołączyły dwie kolejne edycje: Bełchatów oraz Końskie/Stąporków. W Pabianicach grupa raperów od początku zbiera na jeden cel.-„Zbiórka była na Łukasza Millera. Tam pozostajemy przy tym celu, który rozpoczął całą akcję, czyli przy zbiórce na chłopaka, który trafił na wózek w 2015 roku. Od dwóch lat zbieramy na niego i Pabianice będą już do końca wspierały tę osobę. Łukasz Miller – zapamiętajcie go.” – tłumaczy nam Krzysiek ESTE Łyszkowski.

REKLAMA

U nas nadrzędnym celem całej akcji jest  pomoc dla Domu Dziecka ze Stąporkowa. W tej placówce dla dzieciaków ma powstać specjalistyczne studio nagrań. Dla jednostki iMAC’a przekazał już darczyńca z Bedford, ktoś inny z Wysp Brytyjskich na rzecz stąporkowskiego Domu Dziecka wpłacił dwa tysiące złotych. Od maja w powiecie koneckim trwała zbiórka pieniężna do specjalnych, żółtych puszek. -„Zrobiliśmy taką akcję, że jest czterdzieści kilka puszek w różnych lokalizacjach, po knajpach, sklepach są rozstawione. One się zbierają, juto będziemy je kolekcjonować ze wszystkich punktów i rozliczać się wieczorkiem.” – mówi Grzegorz Kowalewski.

O finansowym wyniku zbiórki z pewnością Państwa poinformujemy. Kwestowano także podczas finałowego koncertu, na miejscu można było także zakupić rap lokalowe gadżety: koszulki, smycze, opaski i tym podobne. Całość zysków zostanie przekazana na stąporkowski Dom Dziecka. W koncercie udział wzięło mnóstwo raperów i muzyków z naszego regionu. Byli to: Łosiu, beatboxer Dżejkob, Kołodziej, Kosu BJB Squad, Karbon, Cichy, Kamilo, Dominika DeeDee, Stanior Stańczyk, Rover, ESTE, Kovaleffsky, Hania Ziomek. O oprawę muzyczną troszczył się słynny DJ Feel-X.

Na scenie Stanior Stańczyk.

Około 20:30 zaprezentowano piosenkę, która powstała specjalnie na Rap Lokal Końskie, a później sceną zawładnęła już gwiazda wieczoru: duet Małach & Rufuz. Dodajmy, że w imprezie cały czas uczestniczyła burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, która bezpłatnie udostępniła pod to charytatywne wydarzenie gminny amfiteatr.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

One thought on “Relacja wideo: Rap Lokal Końskie/Stąporków

  1. Pingback: Najchętniej oglądane wideo w 2018 roku tkn24.pl | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *