REKLAMA

Finał WOŚP przełożony, ale w internecie cały czas orkiestra gra!

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z uwagi na narodową kwarantannę został przełożony na niedzielę 31 stycznia 2021 roku. Taką decyzję podjął szef orkiestry Jerzy Owsiak. Cały czas WOŚP wspierać można jednak w internecie, w tym także nasz konecki sztab. Przypomnijmy, że 949 sztab orkiestry z Końskich uruchomił stronę internetową (TUTAJ), ruszają też pierwsze licytacje online – obecnie do kupienia jest np. płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Korniczanki (aukcję znajdziecie TUTAJ). 

REKLAMA

Pierwszy raz w historii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w innym terminie niż planowano. Obecnie finał przeniesiono na niedzielę 31 stycznia –„Pokonaliśmy różne przeciwności i nadal jesteśmy gotowi. 1362 sztaby, 120 tys. wolontariuszy. (…) Mimo pandemii, wiele osób chce z nami grać. Pamiętam, kiedy Polskę nawiedziły powodzie i zmieniliśmy termin naszego najpiękniejszego festiwalu świata (Przystanku Woodstock – red.). Nowa data okazała się dla niego bardzo dobra” – mówił Jerzy Owsiak w zamieszczonym na Facebooku WOŚP filmie.

REKLAMA

Do zagrania szykuje się także 949 sztab w Końskich. Uruchomiono stronę internetową – https://konskie-949.wosp.pl. Na sprzedaż wystawiane są pierwsze gadżety. W tej chwili WOŚP Końskie zachęca do zakupu unikatowej płyty zespołu ludowego Korniczanka z pastorałkami i kolędami.

Płyta została wydana z okazji jubileuszu Zespołu Ludowego Korniczanka z Kornicy. Zapraszamy do licytowania – https://allegro.pl/oferta/korniczanka-koledy-i-pastoralki-cdr-10018471295.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *