REKLAMA

Finał WOŚP w gminie Radoszyce. Pyszny kiermasz! [wideo, zdjęcia]

W Radoszycach finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku odbywały się w hali sportowej. Niestety z uwagi na pandemię tym razem organizacja w tej formule nie była możliwa. Centrum działań przeniesiono więc na świeże powietrze – na radoszycki rynek. 

REKLAMA

Radoszycki sztab liczy sobie 30 wolontariuszy, a spotkać można ich było wszędzie tam gdzie pojawią się mieszkańcy. Natomiast orkiestrowe serce bije dziś w radoszyckim parku. To tutaj stanęły kramy i urządzono specjalny kiermasz swojskich przysmaków. Gmina Radoszyce ufundowała produkty, a przedstawicielki kół gospodyń wiejskich przygotowały doskonałe dania, słodkości, czy przekąski.
„Dzisiaj mamy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy domową grochóweczkę, przepyszną. Mamy integracyjnego grzańca, ciepłą herbatką dla tych co przyjdą i oczywiście słodkie wypieki: malinową chmurkę, jabłecznik i inne słodkości. Mimo tej aury nie jesteśmy wystraszone, zawsze chcemy pomagać” – mówi nam Dorota Szustak z Koła Gospodyń Wiejskich Integracja Nalewajków – Wyrębów – Górniki.

REKLAMA

Od rana wolontariusze z radoszyckie sztabu odwiedzali też wszystkie sołectwa gminy Radoszyce –„Impreza w tym roku została przeniesiona na zewnątrz. Tym razem my wyszliśmy do mieszkańców.  Są stoiska ze smakołykami i można coś zjeść na ciepło, wypić coś rozgrzewającego. Jest zimno, pogoda nam nie sprzyja, ale mieszkańcy mają gorące serca, nie narzekamy. Mamy łącznie 30 wolontariuszy, są we wszystkich sołectwach gminy Radoszyce” – mówi Ewelina Ptak, szefowa sztabu WOŚP w Radoszycach.

Wspominany kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem, co zwiastuje dobry wynik finansowy sztabu z Radoszyc. Oczywiście o tym ile udało się zebrać opowiemy Państwu już wkrótce.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *