REKLAMA

Finał WOŚP w gminie Stąporków. Na sportowo! [wideo, zdjęcia]

W Stąporkowie mamy 42 wolontariuszy działających w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dowodzi nimi Kacper Dajczer. Spotkamy ich pod sklepami, marketami, w pobliżu kościołów. Puszki stacjonarne znajdują się w salonie fryzjerskim Ola w Niekłaniu, siłowni MGFIT, pizzerii Paradise i w stąporkowskim domu kultury. W tym roku Stąporków postawił na sport, bo jedyną imprezą towarzyszącą WOŚP w tej gminie jest turniej tenisa stołowego.

REKLAMA

Zawody zostały przygotowane przez Tomasza Kurcbarta, Jakuba Dajczera oraz Kamila Zielińskiego:

„Z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku gramy w tenisa stołowego. Zgłosiło się 30 zawodników. Dzisiaj gramy eliminacje, z których zostanie wyłonionych 16 zawodników. Jutro finały, gdzie 16 zawodników będzie podzielonych na cztery grupy i tak aż do finału. Mamy tenisistów z gminy Końskie, Stąporków, ze Skarżyska, też z Wąchocka” – mówi Tomasz Kurcbart, a Jakub Dajczer dodaje:

REKLAMA

„Jeśli turniej to i nagrody. Sponsorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Końskich oraz liczni sponsorzy z terenu naszej gminy. Dla zwycięzców przewidziane są puchary, dyplomy, statuetki. Wśród wszystkich uczestników turnieju zostaną rozlosowane nagrody w postaci markowego zegarka, torby sportowej oraz akcesoriów sportowych”

Wyniki turnieju zaprezentujemy Wam w tkn24.pl. Stąporkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca też do licytacji internetowych na allegro na profilu Kacapek91. Tam do nabycia między innymi słynne złote stąporkowskie serduszko oraz… obiad, który dla zwycięzcy aukcji ugotują szefowie sztabu. A o tym, ile stąporkowski sztab zebrał dla fundacji poinformujemy Was w naszym portalu zaraz po przeliczeniu środków.

Na zdjęciu szef sztabu Kacper Dajczer (drugi z prawej) wraz z wolontariuszami

30. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na niedzielę. Natomiast w naszym powiecie wiele działo się także przed nim. Przypomnijmy, że mamy łącznie pięć sztabów – w Końskich, Stąporkowie, Radoszycach, Gowarczowie oraz w Miedzierzy. Łącznie w powiecie koneckim na rzecz orkiestry kwestuje około 165 wolontariuszy.  Przypominamy, że tym razem zbieramy wraz z Jurkiem Owsiakiem pieniądze na poprawę funkcjonowania w Polsce dziecięcej okulistyki.  My w tkn24 odwiedzimy każdy ze sztabów i pokażemy Państwu wszystko to co najważniejszego działo, dzieje się i dziać będzie się w związku z orkiestrą.

Zdjęcia ze Stąporkowa:

REKLAMA

2 thoughts on “Finał WOŚP w gminie Stąporków. Na sportowo! [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Trwa 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie koneckim | TKN24

  2. Pingback: Karol Guzy wygrywa turniej tenisa stołowego dla WOŚP w Stąporkowie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *