REKLAMA

Finisaż wystawy ceramicznej w galerii ‚DeK’. Obejrzyjcie najpiękniejsze prace! [wideo, zdjęcia]

W miniony czwartek zakończyła się wystawa ceramiczna pod nazwą „Ceramika” w galerii „DeK” Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Prace nie były dostępne do obejrzenia na żywo, a wystawę można było podziwiać w internecie na fanpage’u Domu Kultury. Obejrzyjcie załączone poniżej wideo z finisażu wystawy, w którym przedstawiono autorów i pokazano ich prace.

REKLAMA

Podczas finisażu obecni byli dyrektor Domu Kultury Piotr Salata, instruktor ceramiki Paweł Stasiński oraz autorzy prac znajdujących się na wystawie. Paweł Stasiński wszystkim autorom wręczył dyplomy z podziękowaniami za udział, jednocześnie przedstawiając ich prace. Na dyplomach znajdował się wiersz regionalnej pisarki Janiny Malickiej, która była jedną z autorek wyeksponowanych prac i jak sama mówiła, zakochała się w glinie od pierwszego wejrzenia.

Przypominamy, że w skutek zagrożenia epidemicznego wystawa nie mogła się odbyć w standardowej formie, w związku z czym zadebiutowała na fanpage’u MGDK Końskie –„Niestety ze względu na specyficzny czas, jaki mamy, nie można było wystawy podziwiać na żywo. Ale paradoksalnie tę wystawę zobaczyło bardzo dużo osób w internecie za pośrednictwem naszego Facebooka i Państwa. To były setki, a może nawet i tysiące osób, które te wystawę odwiedziły” – mówił na finisażu Piotr Salata, dyrektor MGDK Końskie.

REKLAMA

Instruktor Paweł Stasiński już jakiś czas temu w rozmowie z nami nie krył swojej radości ze sposobu, w jaki została zrealizowana wystawa –„Lepiej, by zobaczyli wystawę nasi facebookowi sympatycy, niż żeby prace te leżały w pudłach. Aranżacja wystawy sprawiła mi ogromną radość. Mam nadzieję, że na naszej stronie facebookowej zagościło wielu amatorów ceramiki” – mówił Paweł Stasiński.

Wśród wyeksponowanych prac znajdują się figury, misy, rzeźby i konstrukcje uczestników zajęć Pawła Stasińskiego w różnym wieku. Autorzy to: Jan Grodzki, Natalia Śliwak, Julia Lipnicka, Bartosz Lipnicki, Wiktoria Wołczyk, Jakub Dołęga, Anna Śliwak, Zosia Jedynak, Martyna Białecka, Zuzanna Nowocień, Bogumiła Nowocień, Aleksandra Skalska, Elżbieta Duda, Alina Szczyrba, Beata Błaszczyk, Aldona Mirecka, Elżbieta Piwowarczyk, Grażyna Nuckowska, Janina Malicka, Monika Pietrzak, Katarzyna Chrzanowska, Wojciech Pargieła, Paweł Stasiński.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *