REKLAMA

Folklor zagościł na Kaziukach Koneckich! [wideo]

W środę o godzinie 10.00 w parafii św. Mikołaja rozpoczęły się Kaziuki Koneckie. Jest to impreza poświęcona patronowi powiatu koneckiego – błogosławionemu księdzu Kazimierzowi Sykulskiemu.

REKLAMA

Wydarzenie zostało zorganizowane przez parafię św. Mikołaja oraz Starostwo Powiatowe w Końskich. Rozpoczęła je projekcja filmu o bł. księdzu Sykulskim. Następnie odbyła się uroczysta msza święta. O godzinie 12:00 ruszył program artystyczny. Dla przybyłych zaśpiewał zespół Królewiaczki pod opieką Agnieszki Nowackiej oraz Anny Gorzelak. Wystąpiły też Bębnowianki. Obie grupy wykonały tradycyjne folklorystyczne piosenki. Swój debiut przed publicznością zanotował także stąporkowski projekt Stomp Folk System – to zupełnie nowa folkowa inicjatywa tamtejszego Domu Kultury.

REKLAMA

Przybyli na uroczystość mogli cieszyć się nie tylko dobrą muzyką, ale także spróbować bigosu lub chleba ze smalcem na stoiskach, które wystawione zostały na terenie kolegiaty. Do nabycia były książki związane z historią Końskich, obrazy lub ręcznie wykonane ozdoby.

Niektórzy tańczyli w rytm żywej muzyki, a uśmiechy, które nie znikały z twarzy uczestników świadczą o dobrej zabawie i mimo skromnej frekwencji małym sukcesie tego typu imprezy.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

REKLAMA

One thought on “Folklor zagościł na Kaziukach Koneckich! [wideo]

  1. Pingback: Już w piątek Kaziuki Koneckie, tym razem w formie mszy | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *