REKLAMA

WIDEO: Studniówka 2020 II LO w Końskich

W sobotę 15 lutego na balu studniówkowym II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich w sali bankietowej „Astoria” bawiło się ponad 200 osób. Studniówkę o godzinie 19 tradycyjnie rozpoczął polonez!

REKLAMA

Zgromadzonych przywitali uczniowie II LO w Końskich: Kacper Pałka i Karolina Antos. Następnie głos zabrała dyrektorka Beata Salata, która podziękowała uczniom za wspólnie spędzone lata i życzyła im dalszych sukcesów. Nauczycielom za wkład w naukę i wychowanie młodzieży podziękowała także przedstawicielka rodziców Irena Szyszka. Gościem specjalnym na balu był starosta konecki Grzegorz Piec, który również skierował do uczniów kilka ciepłych słów –„Na maturze życzę wam samych sukcesów, po maturze: żebyście się dostali do wymarzonej pracy, poszli na wymarzone studia. A nam drodzy rodzice, życzę dużo spokoju, bo prawdopodobnie przeżyjemy tę maturę gorzej niż niż nasze dzieci” – przemawiał starosta. Ostatnim, który zabrał głos, był naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym w Końskich Krzysztof Stachera, który odczytał list z życzeniami dla uczniów od wicestarosty Wiesława Skowrona, a także życzył wszystkim dobrej zabawy.

Po przemówieniach kwiaty od młodzieży otrzymali dyrektor szkoły, wicedyrektor Joanna Fornal, a także wychowawcy klas: Katarzyna Kordel, Agnieszka Wojtaszek, Paulina Jankowska-Łukasiewicz, Grażyna Stolarska-Dukat oraz Magdalena Mucha. 

REKLAMA

Następnie oficjalnie rozpoczęto studniówkę, tradycyjnie – polonezem. Każda z klas zaprezentowała odmienny układ tańca. Młodzież została do tego przygotowana przez nauczycieli Piotra Mostowskiego i Mariusza Brzozowicza.

Pracę szkoły w ubiegłym roku podsumowała dyrektor Beata Salata –„To był dobry rok, kolejny dobry rok, pomimo tego, że przyjęliśmy dwukrotnie tyle młodzieży, co każdego roku. Mamy tylko i wyłącznie dobre wspomnienia, oprócz tego, że logistycznie musimy się namęczyć, żeby młodzież uczyła się w godnych, przyzwoitych warunkach i w dobrym czasie dla młodzieży, która dojeżdża. Pod względem dydaktycznym jest to dobry rok, a uwieńczony, mam nadzieję, sukcesami w postaci dobrze zdanej matury przez tegorocznych maturzystów” – mówiła nam Beata Salata.

Co maturzyści sądzą o szkole, którą niedługo pożegnają? –„Ta szkoła zdecydowanie była najlepszą, do jakiej do tej pory chodziłam. Zdecydowanie poznałam tutaj super przyjaciół i znajomych, mam nadzieję, że na lata. Kadra nauczycielska też była wspaniała, zawsze nas wszystkich wspierali i myślę, że będę naprawdę bardzo miło wspominała te trzy lata” – opowiadała Monika z klasy 3C. -„Mam bardzo dobre wspomnienia ze szkołą, poznałem wielu przyjaciół, ludzi, wiele się dowiedziałem i rozwijałem swoje zainteresowania. Przede wszystkim klasa matematyczna, do której uczęszczam, pozwoliła mi na takie rzeczy” – dodaje Marcin reprezentujący klasę 3A1.

A czego uczniowie życzą sobie oraz kolegom i koleżankom ze szkoły? -„Chciałabym życzyć kolegom i koleżankom udanej zabawy dzisiejszej nocy, a później dobrze zdanej matury, dostania się na wymarzone studia i powodzenia w dorosłym życiu” – życzy szkolnym przyjaciołom Monika –„Zdanej matury przede wszystkim. Wydaje mi się, że wszyscy się troszeczkę boimy tego egzaminu” – dodaje Marcin.

Szczególne życzenia młodzieży za naszym pośrednictwem złożyła także Beata Salata –„Życzę młodzieży przede wszystkim tego, żeby nie zapominali o tym, że są ludźmi, których potrzebujemy. Żeby nie zapomnieli o swoim człowieczeństwie w tym dalszym życiu, bo niestety te bardzo zabiegane czasy powodują, że młodzież czasami gdzieś w tym wyścigu zapomina o tym najważniejszym, co myślała przy starcie. Życzę im także, aby po prostu zdali maturę. Ale nie byle jak, tylko zdali z takimi wynikami, żeby dostali się do wymarzonych uczelni. Myślę, że nauka w liceum to przede wszystkim praca nad tym, żeby dostać się tam, gdzie się marzy. Żeby robić w życiu to, co jest pasją, bo wtedy praca nie jest pracą, tylko przyjemnością” – życzyła uczniom dyrektorka.

Podczas kolejnych godzin balu maturzyści świetnie bawili się tańcząc do muzyki granej przez Prestige Band Michała Augustyniaka. Takiej studniówki uczniowie na pewno nie zapomną do końca życia!

Poniżej znajdziecie skrót wideo oraz bogatą fotogalerię: 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *