REKLAMA

Fundacja Inspiracja i Rozwój z wizytą w Starostwie Powiatowym [zdjęcia]

Fundacja Inspiracja i Rozwój powstała w ramach działalności Centrum Wolontariatu i Młodzieży, polegająca na aktywnej działalności oraz rozwoju postaw pro-ekologicznych. Jej założycielką jest Agnieszka Woźniak, nauczycielka oraz wieloletni pedagog. Jakiś czas temu, wraz z czterema młodymi wolontariuszkami, odwiedziła Starostwo Powiatowe w Końskich. Podczas spotkania przekazane zostały artykuły niezbędne dla funkcjonowania organizacji. Ich pierwszą akcją ma być „spacer ekologiczny” związany ze sprzątaniem otaczającego świata. 

REKLAMA

REKLAMA

– „Pomysł o założeniu takiej Fundacji z rozszerzeniem na Centrum, w moim kalendarium marzeń pojawił się już w 2011 roku. Ale to dopiero  wieloletnia praca z młodzieżą dała mi potężny impuls do spróbowania szerszej  działalności. W życiu kieruję się przede wszystkim dwiema dewizami: „Marzenia się spełniają, tylko trzeba je mieć” oraz „Zmień gdybanie na działanie”. Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Końskich za bardzo szybki odzew na naszą prośbę i przekazanie środków potrzebnych do naszej pierwszej akcji w ramach Fundacji, którą chcemy zaplanować tuż  po świętach” – mówi Agnieszka Woźniak, prezes Fundacji.

Podczas wizyty w Starostwie Agnieszce Woźniak towarzyszyły młode wolontariuszki, które działają już w strukturach Centrum. Paulina, Alicja, Gosia i Laura podkreślają, że wszystko zależy od chęci i motywacji – „Chcemy przede wszystkim pokazywać naszym rówieśnikom, że każdy może swoim przykładem dawać dobry impuls, skierowany zarówno do naszego otoczenia, ale także w stronę drugiego człowieka” – dodaje Alicja, jedna z wolontariuszek.

Pierwsze działanie w ramach Fundacji Inspiracja i Rozwój odbędzie się pod hasłem „EKO –SPACER”, które odbędzie się w jednej z miejscowości na terenie powiatu koneckiego. O szczegółach w tej kwestii, młodzi eko-ambasadorowie poinformują w najbliższym czasie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Podczas przekazywania środków niezbędnych do przeprowadzenia akcji, między innymi worków oraz rękawicezk, obecni byli: Wiesław Skowron, wicestarosta konecki, a także Lucyna Ziętek, naczelnik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Końskich.

Obecnie młodzież jest już po pierwszych warsztatach rozwojowych, podczas których rozmawiano o planach, potrzebach  i możliwościach działalności wolontariatu krajowego i zagranicznego. W związku z tym w maju, w ramach projektu, jedna z wolontariuszek będzie miała możliwość wyjazdu do Anglii.

Zdjęcia [źródło: Powiat Konecki]:

REKLAMA

One thought on “Fundacja Inspiracja i Rozwój z wizytą w Starostwie Powiatowym [zdjęcia]

  1. jaką pensje bierze pani prezes fundacji ktoś wie czy działa za darmo #może jest dla mnie posada na kierowce tej pani oczywiście za DARMO! ha ha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *