REKLAMA

Gala zakończenia projektu Bookcrossing w Radoszycach [wideo, zdjęcia]

Bookcrossing jest w tym roku promowany przez Młodzieżową Radę Miasta Radoszyce. Jej członkowie stworzyli półki z książkami, które obecnie obiegają gminę, a kiedyś może nawet powiat, kraj lub świat.

REKLAMA

W ostatni poniedziałek w radoszyckiej remizie OSP odbyła się gala kończąca projekt wdrażania bookcrossingu w gminie Radoszyce. Z inicjatywą wyszła Młodzieżowa Rada Miasta, której członkowie osobiście budowali półki, które stanęły w pięciu miejscowościach gminy.

„Idea wzięła się stąd, że bardzo dobrze współpracujemy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Radoszycach. W poprzedniej edycji również z nią współpracowaliśmy, dlatego przystanek w Kucku realizowany w ramach projektu Artistic Stops, czyli poprzedniej edycji, miał na sobie napis „Usiądź i poczytaj”. Tak samo właśnie w tym roku postawiliśmy na promowanie czytelnictwa w naszej gminie, dlatego właśnie wybraliśmy półki bookcrossingowe” – opowiadał Hubert Zaleśny, przewodniczący MRM Radoszyce.

REKLAMA

Półki powstawały głównie przy szkołach, których kadry nauczycielskie potwierdzają duże zainteresowanie młodzieży inicjatywą i książkami, które są udostępnione. Wyników projektu można doszukiwać się w Górnikach, Grodzisku, Kapałowie, Jacentowie i Radoszycach.

Niestety miał miejsce jeden akt wandalizmu. W Jacentowie ktoś wyrwał drzwiczki półki, ale członkowie MRM szybko naprawili szkodę.

Podczas samej gali przybyli mogli posłuchać o idei bookcrossingu i zobaczyć, jak rozwijała się ona na terenie gminy. Ponadto przygotowano quiz wiedzy książkowej nie tylko z lektur szkolnych. Była to dobra rozrywka nie tylko dla młodzieży, gdyż chętnie angażowali się w nią także dorośli. Następnie odbył się panel dyskusyjny, podczas którego członkowie MRM mogli opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach związanych z projektem. Po zakończeniu oficjalnej części uczestnicy wyszli na zewnątrz, aby wspólnie cieszyć się smaczną kiełbaską z grilla.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *