REKLAMA

Gatniki są bogatsze o nowy plac zabaw

Gatniki dzięki Budżetowi Obywatelskiemu gminy Końskie zyskały nowy plac zabaw warty prawie 100 tys. złotych. Jak na tak niedużą miejscowość, liczącą mniej niż 200 osób, to wielki sukces, bowiem projekt poparło 1300 osób głosujących w Budżecie Obywatelskim. To pokazuje, że gatniczanie mają wielu przyjaciół. 

REKLAMA

fot. Burmistrz Krzysztof Obratański na otwarciu nowego placu zabaw, sfinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego, Gatniki gm. Końskie 2022

Niebagatelna w tym zasługa Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz przychylnych im radnych, że Gatnikom udało się zdobyć tak duże poparcie. Dziś cieszą się jednym z najładniejszych miejsc zabaw dla dzieci w całej gminie.  Projekty zgłaszane do zrealizowania z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego są zawsze poddawane wstępnej weryfikacji. Niektóre nie mają realnych podstaw by zaistnieć lub przekraczają możliwości budżetu. W następnym etapie, podawane są do publicznej wiadomości i muszą przejść pomyślnie głosowanie. Na budżet obywatelski 2022 głosować można było w 2021 roku, oddając głos w formie papierowej do urny przy  Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich tuż przy biurze obsługi petentów, lub w aplikacji internetowej. Gatniki pomyślenie przeszły wszystkie etapy, teraz już także realizację.

REKLAMA

Na uroczystym otwarciu placu zabaw w weekend pojawił się burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, jego zastępca Marcin Zieliński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka oraz starosta konecki Grzegorz Piec. W otwarciu uczestniczył również proboszcz parafii Dziebałtów ks. Jarosław Wasilewski, który przybytek poświęcił. Na uroczystości zagrały aż dwie kapele. Na zabawę przybyli mieszkańcy z rodzinami i goście.

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski to pieniądze z przeznaczeniem na wydatki takie jak  oświata i wychowanie, pomoc społeczna, kultura,  ochrona zdrowia, drogi gminne, utrzymanie czystości, oświetlenie uliczne, sport, bezpieczeństwo publiczne, ochrona przeciwpożarowa. Co roku konecczanie wybierają kilka ich zdaniem najlepszych projektów, które potem są realizowane.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *