REKLAMA

Gdzie i jak głosować w wyborach samorządowych 2024? Kompendium wiedzy

Ponad 59 300 uprawnionych osób z powiatu koneckiego może wziąć udział w wyborach samorządowych, które zaplanowano na 7 kwietnia 2024 roku. Sprawdzamy jak i gdzie głosować. Przypominamy, że lokale wyborcze zostaną otworzone o godzinie 7:00 i będą działać do 21:00. 

REKLAMA

W lokalu wyborczym otrzymamy cztery karty do głosowania. Na każdej można oddać głos tylko na jedną osobę. Głosujemy poprzez postawienie znaku „X” przy nazwisku tylko jednego kandydata. Na dole każdej karty znajdzie się informacja o sposobie głosowania. Każda z kart do głosowania, które otrzyma wyborca, będzie miała jedną stronę. Karty będą białe, jednak imiona i nazwiska kandydatów będą oznaczone następującymi kolorami:

REKLAMA
  • Rady gmin – szary,
  • Rady powiatu – żółty,
  • Sejmik województwa – niebieski,
  • Wójtowie/burmistrzowie – różowy.

Wzory kart do głosowania w wyborach samorządowych 2024

Warto również pamiętać, że na karcie do głosowania muszą znaleźć się:

  • skrócone nazwy komitetów wyborczych kandydatów,
  • pieczęć obwodowej komisji wyborczej,
  • pieczęć terytorialnej komisji wyborczej,
  • instrukcja głosowania, umieszczona na dole strony.

Wybierać będziemy radnych do Rady Powiatu oraz Rad Gmin, Sejmiku Województwa, a także burmistrzów lub wójtów gmin. Do rad gminnych w naszym powiecie startuje ponad 430 kandydatów, na listach do Rady Powiatu znajdzie się ponad 120 osób, w każdej gminie na stanowisko burmistrza lub wójta startuje przynajmniej dwoje kandydatów. W naszym okręgu do Sejmiku Województwa możemy wybierać spośród 63 osób.

Wykaz komisji wyborczych dla każdej gminy znajdziecie Państwo poniżej:

Gmina Fałków: 

Gmina Gowarczów: 

REKLAMA

2 thoughts on “Gdzie i jak głosować w wyborach samorządowych 2024? Kompendium wiedzy

  1. […] Głosować będzie można od godz. 7.00 do godz. 21.00, czyli w tych samych godzinach co przed I turą. W każdej z naszych trzech gmin, gdzie odbywać będzie się II tura głosowanie będzie miało miejsce w tych samych obwodach, dokładnie w tych samych lokalach wyborczych co w I turze. W gminie Stąporków funkcjonuje 10 obwodów, w gminie Radoszyce jest to 9 obwodów, a w gminie Smyków 7 obwodów. Listę lokali publikujemy TUTAJ. […]

  2. […] Punktualnie o godzinie 7:00 otwarte zostają lokale wyborcze. W gminie Stąporków funkcjonuje 10 obwodów, w gminie Radoszyce jest to 9 obwodów, a w gminie Smyków 7 obwodów. Listę lokali publikujemy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *