Gerard Bąk z Pucharem Polski ADCC [foto]

Gerard Bąk i Damian Popiel reprezentowali Brawler Fight Club Końskie na prestiżowych zawodach o Puchar Polski ADCC w Warszawie, które miały miejsce w sobotę. Bąk zwyciężył wszystkie walki i zgarnął główne trofeum.

Gerard Bąk wystartował w kategorii 84 kg średnio-zaawansowani, gdzie miał 21 przeciwników –„Gerard trzy pierwsze walki wygrał przed czasem. Finał, czyli czwartą walkę wygrał pewnie na punkty tym samym zdobywając Puchar Polski ADCC” – opowiada Marcin Kij, trener w Brawler Fight Club.
Niestety drugi konecki fighter Damian Popiel debiutujący na ADCC (kat 84kg, początkujący) odpadł w pierwszej walce –  przegrał ją na punkty.

ADCC to formuła walki, gdzie zawodnicy walczą za pomocą chwytów. Jest to połączenie zapasów i technik parterowych – dźwigni i duszeń, bez uderzeń i kopnięć –„Jest to bardzo dobry sprawdzian przed następnymi startami w MMA, które nasi zawodnicy planowo zaliczą już na wiosnę” – informuje trener Marcin Kij