REKLAMA

Gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy! [wideo, zdjęcia]

W całej gminie Końskie do egzaminu na koniec Gimnazjum przystąpiło 317 uczniów. 25 ze szkoły w Rogowie, 94 w Stadnickiej Woli, 95 w Gimnazjum nr 1 i najwięcej, bo aż 103 w Gimnazjum nr 2.

REKLAMA
REKLAMA

I właśnie tę ostatnią szkołę odwiedziliśmy z kamerą. W poniedziałek od godziny 9.00 jej uczniowie mierzyli się z historią i wiedzą o społeczeństwie. – „Pierwsza część trwała od godziny 9 do godziny 10 i to jest historia i wiedza o społeczeństwie. Ta część się skończyła o godzinie 10.00, młodzież jest poczęstowana kanapkami i herbatą. O godzinie 11 podchodzą do drugiej części na półtorej godziny, czyli dłuższa część jest z języka polskiego.” – mówi dyrektor Waldemar Cecki.

Historia i WOS przynajmniej koneckich uczniów nie przeraziły. – „Trzeba było znać trochę dat rzeczywiście, ale poziom tego egzaminu z historii nie był jakiś zatrważający. Bez problemu można było, jeżeli się nawet super nie uczyło go napisać. WOS to jak WOS – nic trudnego.” – opowiedział nam Piotr Karlikowski, uczeń Gimnazjum nr 2 i wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Końskich.

REKLAMA
REKLAMA

Większość młodzieży obawiała się jednak drugiej części pierwszego dnia egzaminów, czyli sprawdzianu z języka polskiego. – „Żeby nie było tak, że trzy lata żeśmy pisali rozprawkę, a nagle nam dadzą jakąś charakterystykę czy opowiadanie. Ja mam nadzieję na rozprawkę.” – mówi Piotr, który wybiera się do Starego Ogólniaka w Końskich.

Niestety sprawdziły się obawy Piotra i młodzieży przyszło pisać nie upragnioną rozprawkę, a właśnie charakterystykę. Uczniowie musieli opisać bohatera literackiego, dla którego wolność jest największą wartością. A już jutro i pojutrze kolejne części egzaminu gimnazjalnego.  – „Jutro na pewno matematyka i przedmioty ścisłe, a w środę języki: podstawowy i rozszerzony. Język angielski i język niemiecki” – opowiada nam dyrektor Cecki.

Za wszystkich gimnazjalistów z powiatu koneckiego trzymamy mocno kciuki!

Zdjęcia:

Egzamin Gimnazjalny 2016 w Końskich 3

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *