GLKS Fałków idzie jak burza przez Puchar Polski [wideo, zdjęcia]

W kapitalnym stylu podopieczni grającego trenera Roberta Barana przebrnęli przez drugą rundę Okręgowego Pucharu Polski. GLKS Fałków wyeliminował wyżej notowany Wicher Miedziana Góra.

Fałkowianie od początku rozpoczęli zmasowane ataki, choć w pierwszych minutach i Wicher miał swoje sytuacje. Do przerwy nie było widać aż tak wyrazistej przewagi gospodarzy, którzy prowadzili tylko 1:0 po golu Sebastiana Milcarza. Druga odsłona to jednak popis w wykonaniu GLKS-u. Zawodnicy co rusz zagrażali bramce przyjezdnych skrzętnie wykorzystując liczne dziury w obronie rywali. Na 2:0 szybko podwyższył grający trener Robert Baran, który niebawem dorzucił jeszcze dwie kolejne bramki, kompletując w ten sposób klasycznego hat-tricka. Baran mimo swojego zaawansowanego wieku wyróżniał się na tle piłkarzy obu zespołów wyszkoleniem, zadziornością i dobrym przygotowaniem fizycznym. Ostatniego gola dla ekipy grającej tego dnia w biało-czerwonych strojach strzelił Sebastian Milcarz. Wicher stać było tylko na jednobramkową odpowiedź, za to w niezwykle ładnym stylu. Jeden z pomocników drużyny z Miedzianej Góry pokonał Winckowicza mierzonym strzałem w okienko z trzydziestu kilku metrów.

GLKS FAŁKÓW 5 – 1 Wicher Miedziana Góra

42′ Sebastian Milcarz
57′ Robert Baran
77′ Robert Baran
81′ Robert Baran
83′ Sebastian Milcarz

Skład : B.Winckowicz (kapitan) – Stefanek, Damian Jurek, Karpiński, P.Winckowicz – Kijewski, Fornal, Dawid Jurek, Czechowski – Baran (85′ Palus), Milcarz

A już w niedzielę w ramach Świętokrzyskiej A Klasy GLKS zagra na wyjeździe z Victorią Mniów.