REKLAMA

Głosujemy w II turze wyborów samorządowych! [wideo, zdjęcia]

Podobnie jak miało to miejsce dwa tygodnie temu i tym razem te same lokale wyborcze zostały otworzone punktualnie o 7:00 rano, a ich zamknięcie nastąpi o 21:00. W naszym powiecie druga tura potrzebna jest do wyłonienia wójtów w Smykowie oraz Gowarczowie, a także burmistrza Końskich. 

REKLAMA

Tym razem każdy wyborca otrzyma jedną kartę, a na niej znajdzie dwa nazwiska kandydatów. Głosujemy poprzez zaznaczenie dwóch przecinających się linii, czyli np. znaku x przy nazwisku jednego kandydata. Podobnie jak w I turze i tym razem urny wyborcze są przezroczyste i plastikowe.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwa jedna komisja wyborcza. Po godzinie 21:00 w lokalu pojawi się drugi skład, którego zadaniem będzie zliczenie głosów. Prawdopodobnie cząstkowe i nieoficjalne wyniki w przypadku Końskich powinniśmy poznać już około godziny 23:00. Jeśli chodzi o Smyków i Gowarczów to mogą to być już nieoficjalne wyniki całościowe.

REKLAMA

Pod lokalami wyborczymi w Końskich  tkn24.pl przeprowadzać będzie sondaż exit poll, czyli pytać będziemy głosujących tuż po wyjściu z obiektu. Jego wyniki opublikujemy tuż po zakończeniu ciszy wyborczej, czyli o godzinie 21:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *